رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اقدامات پژوهشی این دانشگاه در ایام بحران کرونا در سطح کشور بی‌نظیر بوده است و همواره معتقدم که موثرترین کمک باید در مسیر پژوهش باشد.

به گزارش وب دا، دکتر سیدمحمدحسین بحرینی در نشست با معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه، اظهار کرد: در طول ۴۰ سال اخیر عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه‌های آموزش و پژوهش درخشش‌های فراوانی داشته که این امر حاصل یک تلاش جمعی بوده و همگان در افتخارات به‌دست آمده سهیم هستند.

دکتر بحرینی تصریح کرد: تیم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بی‌سروصدا و بی‌حاشیه کار مفید و پربازده انجام می‌دهد و نمونه شاخص آن اقدامات پژوهشی این تیم تخصصی در ایام بحران کروناست، اقداماتی که در سطح کشور بی‌نظیر بوده و تقدیر مسئولان ارشد دولت و وزارتخانه را به همراه داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته اگر می‌خواهیم کاری هدفمند انجام شود که نتیجه ثمربخش هم داشته باشد باید قبل از آن برنامه‌ریزی درستی داسته باشیم، تاکید کرد: همواره معتقدیم آن کاری موفق است که اصولی، زیربنایی و زیرساختی باشد و در کنار آن توسعه متوازن را هم باید داشت، به جرات می‌توانم بگویم که در ۸ سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی مشهد تنها دانشگاه پزشکی و غیرپزشکی کشور بوده که توسعه متوازن را در تمامی حوزه‌هایش داشته و همزمان به بهداشت، درمان، فرهنگی و دانشجویی، آموزش و پژوهش نگاه یکسان کرده و اینگونه نبوده که بخواهد یک حوزه را ویژه ببیند و یکی دیگر را هرگز نبیند.

دکتر بحرینی گفت: هم‌اکنون چندین پروژه بهداشتی، درمانی، آموزشی پژوهشی، ورزشی، فرهنگی، رفاهی، خوابگاهی و غیره به‌صورت همزمان دراین دانشگاه در حال ساخت است که پیشرفت‌های ۱۰ تا ۹۰ درصدی داشته است و امیدواریم که با حمایت مسئولان و تخصیص اعتبارات مورد نیاز در موعد مقرر بتوانیم این پروژه‌ها طبق برنامه زمان‌بندی شده به بهره‌برداری برسانیم.

وی تاکید کرد:  ما نگاهمان این است که همه حوزه‌ها با هم و به یک اندازه پیش بروند و اینگونه نباشد که در یک حوزه ۱۰۰ درصد کار کرده باشیم و در حوزه‌ای دیگر هیچ کاری انجام نشده باشد.

154.jpg - 47.84 kB

153.jpg - 52.55 kB

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image