چهارمین کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی با حضور محققان پیشکسوت در حوزه های مختلف علوم اعصاب از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی شناخته شده دنیا 14 و 15 اسفند ماه به صورت مجازی  در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی و عضو هیات علمی گروه علوم اعصاب دانشکده پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: تاکنون این کنگره در 3 دوره  و بصورت بین المللی با حضور متخصصان و دانشمندان ایرانی و خارجی در شهر مشهد برگزار شده است که با توجه به سابقه برگزاری این کنگره در شهر مشهد چهارمین دوره این کنگره بین المللی نیز بصورت مجازی در مشهد برگزار خواهد شد.

دکتر سجاد سحاب نگاه خاطر نشان کرد: پروفسور علی گرجی رئیس و بنیانگذار همایش  ، پروفسور کلینگهوس ، پروفسور والتراشتوما و پرفسور هینزویندل از دانشگاه آلمان ، و سایر دانشمندان برجسته جهان وکشورمان از زمره سخنرانان کلیدی این رویداد هستند.

وی افزود: تا کنون بیش از 500 نفر از متخصصان و اندیشمندان داخلی و خارجی برای شرکت در این رویداد بزرگ علمی ثبت نام کرده اند و 200 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال گردیده است.

عضو هیات علمی گروه علوم اعصاب دانشکده پزشکی مشهد، با بیان این مطلب که آشنایی با آخرین یافته‏ های بالینی در درمان بیماری های مرتبط با التهاب سیستم عصبی و آشنايي با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه التهاب سیستم عصبی از اهداف برگزاری این رویداد بزرگ بین المللی است خاطر نشان کرد: این کنگره بین المللی فرصتی برای تبادل نظر میان محققان در زمینه علوم پایه و کلینیک جهت شناخت و درمان التهاب سیستم عصبی با روش های نوین و شناسایی نیازهای تحقیقاتی و اولویت بندی آنها و در نهايت كمك به حفظ منافع ملی و  ارتقاء سطح تماس با مراکز علمی و پژوهشی در گستره ملی و جهانی را برای اندیشمندان داخلی و خارجی فراهم خواهد آورد.

وی تصریح کرد: جمع‌آوري، تنظيم و طبقه‌بندي جدیدترین مقالات و مدارك مربوط به التهاب سیستم عصبی جهت بکارگیری ایده های نو و ترغيب، تشويق و بكارگيري محققين و پژوهشگران نخبه در زمینه التهاب سیستم عصبی و همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمان‏هاي بين‌المللي در زمینه التهاب سیستم عصبی از دیگر اهداف این رویداد بزرگ بین المللی است.

جزئیات برنامه کنگره و زمان بندی سخنرانی ها از ( اینجا)  قابل دسترس می باشد.

لازم به ذکر است: تیم اجرایی و علمی گروه علوم اعصاب دانشکده پزشکی مشهد در دبیرخانه چهارمین کنگره التهاب سیستم های  عصبی آماده پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان و علاقه مندان به مشارکت در این کنگره از طریق خط ارتباطی 05138002477 خواهند بود. 

176.jpg - 527.36 kB

خبرنگار: ابوالفضل امتحانی 

                                                                                               

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image