با توجه به نزدیک شدن به روز جهانی چاقی که از سوی سازمان جهانی بهداشت به صورت رسمی نامگذاری شده است مجموعه وبینارهای آموزشی چاقی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

دکتر عبدالرضا نوروزی ،دبیر علمی وبینارهای آموزشی چاقی در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه مجموعه وبینارهای آموزشی چاقی در راستای اطلاع رسانی به مردم و جامعه پزشکی در خصوص خطرات چاقی طی روزهای 10 الی 12 اسفند در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد: چاقی تهدیده کننده سلامت بشری است از همین رو با همکاری انجمن تغذیه شعبه مشهد و گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه این وبینارهای آموزشی مورد استفاده کارشناسان تغذیه، متخصصین تغذیه و پزشکان عمومی قرار می گیرد، ادامه داد: اولین وبینار با حضور پرفسور آنتونی لیدز ، در خصوص روش های نوین رژیم کم کالری توضیحاتی را ارایه کرد که با استقبال خوبی از سوی علاقمندان روبرو شد.

دکتر نوروزی با اشاره به اینکه موضوع بعدی وبینارهای آموزشی چاقی در خصوص استفاده از دستگاه های لاغری موضعی از خیال تا واقعیت است، ابراز کرد: اخرین وبینار آموزشی نیز با حضور دکتر عطیه مهدیزاده ، متخصص  تغذیه و با موضوعی چاقی کودکان برگزار شد.

دبیر علمی وبینارهای آموزشی چاقی بیان کرد: چاقی یک تهدید مهم برای سلامتی همه به خصوص کودکان است از همین رو به این موضوعات در مجموعه وبینارهای آموزشی چاقی پرداخته شده است.

183.jpg - 89.89 kB

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image