14.jpg - 7.92 kBرییس اداره خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: خیران سلامت در مدت زمان بحران کرونا، 446 میلیارد ریال کمک های نقدی به این دانشگاه اهدا کردند.

رحمانی در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد:  در دوران همه گیری ویروس کرونا، خیرین و نیک اندیشان از حوزه های مختلف اجتماعی،  اقتصادی ،  صنفی و ... در حد توان خود در تامین امکانات، ملزومات، تجهیزات و تسهیلات بهداشتی درمانی، تامین و توزیع بسته معیشتی و  بهداشتی برای اقشار آسیب پذیر، مشارکت در آگاه سازی جامعه و سایر کمک ها و حمایت های مادی و معنوی به مقابله با پاندمی کووید 19 پرداخته و حوزه سلامت را یاری کردند.

وی با اشاره به اینکه مجموع کمک های ثبت شده خیرین از اسفند 1398، تا دی ماه سال جاری در رابطه با کووید19  بیش از 466  میلیارد ریال بوده است که این مهم حسب توجه و حمایت های بی دریغ معاونین ، مدیران و رئیس دانشگاه محقق شده است، عنوان کرد: خیرانی که به حوزه بهداشت و درمان در بحران کرونا خدمت رسانی کردند در سه حوزه فعالیت بنگاه ها و شرکت های خصوصی، فعالیت سازمان های مردم نهاد و موسسات، خیران سلامت خلاصه می شود.

رییس اداره خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مشارکت در خرید و نصب دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امید شهرستان مشهد، اهداء ونتیلاتور،  5000 لباس یکسره، ماسک،گان، پاپوش، دستکش وتسهیلات رفاهی و حمایتی،31 کارت بن خرید  در حمایت از بیماران نیازمند و  تامین اقلام مورد نیاز بیمارستانهای شریعتی و امام رضا(ع)، از جمله خدمات خیران در حوزه سلامت است.

رحمانی عنوان کرد: علاوه براین، اهدای  6000 لباس یک تیکه سرهمی یکبار مصرف ، پرداخت بخش بیشتری از هزینه خرید دستگاه تولید ماسک N95 ، خرید دستگاه پالس اکسی متر، خرید دستگاه ونتیلاتور بای پپ ، اهدای یک دستگاه بای پپ، دو دستگاه هندپیس و لوازم فیکو نیز از دیگر خدمات این حوزه در بحران کرونا است.

رییس اداره خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: کمک به تأمین وسایل حفاظت فردی در بیمارستان از سوی مجمع خیریه شورای مشارکتهای مردمی بیمارستان امید ، تهیه 250 هزار ماسک و توزیع آن در حاشیه شهر، تهیه مواد ضدعفونی و بهداشتی یک میلیون گان ، تهیه و تامین کپسول اکسیژن و مانومتر جهت بیماران کرونایی بستری در منزل، تهیه دستکش بهداشتی، تأمین بسته مواد غذایی به ارزش 250 هزار تومان برای  3000 خانوار، کمک به تأمین هزینه های درمان بیماران نیازمند انجام شده است که موجب شد بتوانیم خدمات درمانی بهتری به مردم ارائه کنیم .

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image