مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر اظهار کرد: طرح مسجد سنگر سلامت به عنوان یک برنامه مشترک وزارت بهداشت با سپاه، بسیج جامعه پزشکی و هلال احمر در این شهرستان در حال اجراست.

دکتر محمد جواد یزدانی در حاشیه اجرای برنامه مسجد سنگر سلامت در مسجد منتخب امام محمد باقر (ع) در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: یکی از راه های مهم کنترل کرونا، بیماریابی است لذا باید تلاش کنیم افراد مبتلایی که به صورت ناقل در جامعه حرکت می کنند را  شناسایی و نسبت به قرنطینه کردن آنها اقدام کرد.

وی با بیان اینکه فرد مبتلا به کرونا باید 14 روز در خانه قرنطینه باشد، افزود: در این طرح از افرادی که در خانه قرنطینه هستند و بضاعت مالی ندارند، حمایت های معیشتی، معنوی و فکری از سوی نیروهای بسیجی انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر اظهار کرد:از بدو آغاز این طرح در شهرستان، نیروهای بسیجی با همکاری مراقبین سلامت به درب خانه ها مراجعه می کنند و با بیمارانی که تست آنها مثبت شده ارتباط برقرار می کنند و هر نیازی که این خانواده ها در زمینه مراقبت های بهداشتی و معیشتی داشته باشند به صورت داوطلبانه حمایت های لازم را از این خانواده ها انجام می دهند.

 دکتر یزدانی با اشاره به اینکه هر فرد مبتلا در دوران ابتلایش به این ویروس می تواند 400 نفر دیگررا به این ویروس مبتلا کند، خاطر نشان کرد: در صورتی که بتوانیم این طرح را به صورت کامل انجام دهیم، قطعا در آینده ای نزدیک این بیماری ریشه کن خواهد شد.

 وی با بیان اینکه 65 درصد علت شیوع کرونا مربوط به دورهمی های خانوادگی است ابراز داشت: با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا از همه مردم درخواست داریم ضمن خودداری از رفت و آمدهای فیزیکی، بازدیدها رابه صورت مجازی برگزار کنند تا روند کنترل و جلوگیری از شیوع کرونا افزایش یابد.

0034.jpg - 43.77 kB

0035.jpg - 27.65 kB

0036.jpg - 64.94 kB

خبرنگار: امیر افشار 

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image