اجرای 405 طرح بهداشتی درمانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت، 405 طرح بهداشتی درمانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرایی شده است.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم آغاز ساخت خدمات جامع سلامت روستایی و سه طرح دیگر بهداشتی درمانی در بردسکن اظهار داشت: این طرح ها در راستای ارتقاء خدمات جامع بهداشتی درمانی و بر اساس توافق نامه منعقد شده با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مناطق زیر پوشش دانشگاه اجرایی شده است.

دکتر حمید رضا بهرامی خاطر نشان کرد: ساخت 55 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، 75 مرکز شهری و 169 پایگاه سلامت 14 ستاد مرکز بهداشت، 40 خانه بهداشت، 51 محل زیست پزشک و یک مرکز آموزش اصول اولیه سلامت  از جمله این طرح هاست که قرار است تا پایان بهار سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن نیز در این مراسم اظهار داشت: مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کلاته نو در زمینی به مساحت سه هزار و 200 متر مربع و با زیر بنای 525 متر مربع ساخته می شود که زمین این طرح توسط خیر سلامت خانم فاطمه توکلی تامین شده است.

دکتر محمد حسین زاده هزینه اجرای این طرح را چهار میلیارد و 200 میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین در این راستا سه پروژه زیست پزشک به مساحت هر یک 60 متر مربع و با هزینه یک میلیارد و 450 میلیون ریال آغاز شده است.

وی تاکید کرد: هزینه ساخت این طرح ها از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت تأمین شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار

IMAGE
سیاره زمین را فراموش نکنیم! ( دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 )