با حضور وزیر بهداشت؛ افتتاح بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛ بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف انجام تحقیقات و آموزش‌هاي لازم در جهت گسترش انجام پیوند قرنیه و صلبیه به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، بانک چشم با زیر بنای 700 متر مربع و در طبقه فوقانی ساختمان کلینیک ویژه شهرک دانش و سلامت شامل واحدهای اداری و کلین روم متشکل از اتاق پذیرش، شستشو و آزمایشات ،عمل و بسته‌بندی و ذخیره در بانک و ارسال به واحد درخواست‌کننده است که با هدف انجام پیوند قرنیه و صلبیه، تهیه و نگهداری بافت‌هاي چشمي از جسد اهداکنندگان به منظور انجام پيوند قرنيه و صلبيه، همچنین آگاه نمودن مردم نسبت به ارزش‌های والای انسانی و درمانی پیوند و تشویق به اهدای قرنیه خود پس از فوت ساخته شده است.

 ازجمله فعالیت‌های ديگر بانک چشم، راه‌اندازي و تجهيز بخش‌هاي آسيب‌شناسي چشم (پاتولوژي چشم و اسکن کانفوکال قرنيه) جهت تشخيص و مديريت به موقع بيماري‌هاي مختلف چشمي است.

این بانک با رویکرد اقتصاد مقاومتی و بر اساس استانداردهای ساخت و ساز مورد تایید وزارت بهداشت ساخته است و با توجه به اهمیت گردشگری سلامت این بانک می‌تواند کمک بزرگی به جذب گردشگران به شهر مشهد و ارز آوری بیشتر داشته باشد.

افزایش زمینه آموزش پزشکی و اجرای پژوهش های علمی کاربردی و کاهش هزینه های ناشی از اعزام بیمار به دیگر مناطق کشور از دیگر مزایای ساخت بانک چشم محسوب می شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار