بازدید استاندار از بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور

  • PDF

استاندار خراسان رضوی به همراه فرماندار مشهد و جمعی از  مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از عملیات اجرایی بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور در مشهد و احداث طرح توسعه بیمارستان هاشمی نژاد این شهر بازدید کرد.

به گزارش وب دا، استاندار خراسان طی سخنانی در حاشیه بازدید از بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور گفت : این مرکز که تا یک ماه آینده در مشهد به بهره برداری می رسد، قابلیت ارائه خدمات در سطح بین المللی را دارد.    
علیرضا رشیدیان افزود: مشهد قطب دانشگاهی شمال شرق کشور است و این شهر مقدس که پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 معرفی شده از ابعاد مختلف در سطح بین المللی قابل توجه است. 
وی بیان کرد: وجود چنین مرکزی برای ارائه خدمات بین المللی در حوزه سلامت برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از ضروریات بود که با همت رییس این دانشگاه و حمایت های وزیر بهداشت و درمان در مدت زمان کوتاهی محقق شد. 
وی ادامه داد: مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی مشهد از نظر فنی، طراحی و اجرا در سطح پیشرفته و مجهز در مدت حدود 1.5 سال ساخته شده است. 
استاندار خراسان رضوی در ادامه گفت: باعث افتخار است که در دولت یازدهم یک هزار و 881 پروژه بهداشتی و درمانی در این استان، جدا از تخت های بیمارستانی، به بهره برداری رسیده است. 
رشیدیان افزود: این پروژه ها در حوزه های مختلف نظیر خانه سلامت، پایگاه سلامت، خانه بهداشت، مراکز اقامتی برای پزشکان و کادردرمانی و آزمایشگاهها ایجاد شده است. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جریان بازدید استاندار خراسان رضوی از مرکز مذکور گفت: این مرکز درفضایی به مساحت 10 هزار متر مربع و در زیربنایی به مساحت 24 هزار متر مربع احداث می شود. 
دکتر مصطفی مهرابی بهار افزود: بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور که در بلوار خاقانی مشهد واقع شده هم اکنون از پیشرفت فیزیکی 95 درصد برخوردار است . 
وی خاطر نشان کرد: این مرکز که عملیات اجرایی آن از سال 95 آغاز شد با تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مدت کوتاهی احداث و تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد. 
وی افزود: برای ساخت بزرگترین مرکز آموزشی و پژوهشی مراقبت های اولیه بهداشتی کشور که چند منظور بوده و کاربردهای مختلف آموزشی، پژوهشی و رفاهی دارد، بیش از 420 میلیارد ریال هزینه شده است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار