افزایش 30 درصدی تعداد تخت های بیمارستانی در خراسان رضوی

  • PDF

استاندار خراسان رضوی در حاشیه بازدید از طرح توسعه بیمارستان هاشمی نژاد مشهد  گفت: تعداد تخت های بیمارستانی در استان خراسان رضوی طی چهار سال اخیر به میزان 30 درصد نسبت به گذشته افزایش داشته است.    
به گزارش وب دا، علیرضا رشیدیان افزود: در دولت یازدهم دو هزار تخت بیمارستانی در استان خراسان رضوی ایجاد شده است که یک هزار و 400 تخت از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. 
وی خاطر نشان کرد: بقیه تخت های بیمارستانی به همت دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، نیشابور، تربت حیدریه وتربت جام مستقر در استان خراسان رضوی دایر شده است که بهره برداری از بیمارستان گناباد با تجهیزات مجهز و پیشرفته یکی از مهم ترین طرحها در این زمینه به شمار می رود. 
وی اظهار کرد: در سالهای گذشته پروژه های مختلفی در حوزه سلامت استان خراسان رضوی به بهره برداری رسیده است که خدمات و تلاشهای رییس و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه قابل تقدیر است. 
وی در ادامه گفت: تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دربازسازی، توسعه و ارتقای خدمات دهی در بیمارستان قائم(عج) مشهد که هم اکنون در حال اجراست، قابل تحسین است و بازسازی بیمارستان حجازی مشهد ویژه اعصاب و روان ازاولویت هاست. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به عملیات توسعه و بازسازی بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد افزود: توافق ها پیرامون تکمیل بیمارستان جدید هاشمی نژاد بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت راه و شهرسازی انجام شده است و امیدواریم در آینده نزدیک این بیمارستان برای ارتقای خدمات دهی به مردم آماده بهره برداری شود. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان 320 تختخوابی جدید هاشمی نژاد مشهد با هدف جایگزینی بیمارستان فعلی هاشمی نژاد که از فرسودگی بالا برخوردار است، هم اکنون از پیشرفت 20 درصدی برخوردار است. 
دکترمصطفی مهرابی بهار افزود: این بیمارستان در فضایی به مساحت 35 هزار متر مربع و در زیربنای 20 هزار متر مربع در 9 طبقه احداث پیش بینی شده است که عملیات احداث آن از سال 88 به صورت غیر فعال باقی مانده بود. 
وی اظهار کرد: طبق توافق انجام شده عملیات احداث بیمارستان هاشمی نژاد مشهد از چند ماه گذشته از سازمان راه و شهرسازی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده است.

وی خاطر نشان کرد: هزینه احداث بیمارستان جدید و در قالب طرح توسعه و بازسازی بیمارستان هاشمی نژاد مشهد 750 میلیارد ریال برآورد می شود.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار