توسعه و تعالی دندانپزشکی از ماموریت های مهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه و تعالی دندانپزشکی و علوم  مرتبط با آن را یکی از ماموریت های ویژه و مهم این دانشگاه در برنامه تحول و نوآوری آموزش عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت:در طی 50 سال کار پژوهش،آموزش و تربیت دانشکده دندانپزشکی، دانش آموختگان متعددی در دوره های عمومی و تخصصی تربیت و در اقصی نقاط کشور به خدمات رسانی مشغول شده اند و این امر مرهون تلاش و همت افرادی است که با تمام مشکلات و کمبودها سنگ بنای این دانشکده را بنا نهادند.

وی با اشاره به اینکه گام چهارم برنامه تحول نظام سلامت، تحول و نوآوری در نظام آموزشی است که از سال گذشته به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است تصریح کرد: در این برنامه، بر اساس پتانسیل و ظرفیت هر دانشگاه، ماموریت های ویژه ای تعریف و محول شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به ماموریت توسعه و تعالی دندانپزشکی و علوم مرتبط به عنوان یکی از ماموریت های ویژه مشهد اظهار داشت: با توجه به ظرفیت ها آموزشی و وجود اعضای هیات علمی متبحر در دانشکده دندانپزشکی مشهد، تحقق این ماموریت به این دانشکده محول شده است و در این راستا کارگروه های تخصصی راه اندازی شده است.

دکتر دارابی اظهار امیدواری کرد: با کمک تمام اعضای هیات علمی و با اصلاح و بازنگری کوریکولوم ها، گام موثرتری را در تربیت نیروی انسانی، گسترش و تعالی دندانپزشکی و ارتقاء جایگاه کشوردراین زمینه برداریم.

وی با بیان اینکه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم سو با سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تا کنون تربیت تعداد زیادی از نیروی انسانی را برعهده داشته است اظهار داشت: در حال حاضر این دانشکده دارای بیش از 100 عضو هیات علمی است و بیش از 500 دانشجو در رشته های دکترا، تخصصی و فوق تخصصی را در حال آموزش دارد.

وی با اشاره به اینکه دانشکده دندان پزشکی با وجود افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو و رشته های آموزشی، توسعه فیزیکی از سال 53 نداشته است، بر تامین اعتبار لازم از سوی وزارت بهداشت به منظور توسعه این دانشکده تاکید کرد.

گفتنی است:مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، دکتر عسکری رییس شورای تخصصی دندان پزشکی کشور، دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران و روسای دانشکده ها، پیشکسوتان، دانش آموختگان و اعضای هیات علمی این دانشکده در تالار اجتماعات دانشکده علوم و دانشکده دندان پزشکی برگزار شد. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار