وزیر بهداشت، دولت به توسعه خدمات در مناطق محروم نگاه ویژه ای دارد

  • PDF

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مشهد مقدس در حوزه زیر ساخت های بهداشتی و درمانی با کمبودهای زیادی روبروست اظهار داشت: در سه سال گذشته در راستای رفع کمبودهای این شهر، بیش از 130 هزار متر مربع در قالب 500 پروژه به اجرا در آمد که تا کنون 300 پروژه از این تعداد به بهره برداری رسیده است.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین بهره برداری از بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) که با حضور دکتر روحانی رییس جمهور و جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد تصریح کرد: تا پایان کار این دولت تمامی پروژه های در دست اجرا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: در این دوره،  یک هزار و 600 تخت بیمارستانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا درآمده است که تا پایان امسال با احتساب بیمارستان 610 تختخوابی، 950 تخت بستری به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر هاشمی ، ساخت 15 بلوک زایمانی، 65 خانه بهداشت، 17 مرکز بهداشتی درمانی و 7 کلینیک تخصصی، بهسازی و تجهیز 178 مرکز خدمات جامع سلامت و 255 مرکز بهداشتی درمانی  و اجرای پروژه بزرگ دانشکده داروسازی را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توسعه زیر ساخت های بهداشتی و درمانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برشمرد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 36 درصد از جمعیت مشهد مقدس در مناطق حاشیه شهر مشهد و محروم  ساکن هستند اظهار داشت: در راستای گسترش خدمات بهداشتی و درمانی طرح تحول سلامت در این مناطق به اجرا در آمد و در این راستا به ازای هر سه هزار نفر یک مراقب بهداشت، هر 12 هزار نفر یک پایگاه بهداشتی و هر 50 هزار نفر نیز یک مرکز جامع خدمات سلامت در نظر گرفته شده است.

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه دولت و در این راستا وزارت بهداشت نگاه ویژه ای به توسعه خدمات در مناطق محروم دارد اظهار داشت: در این راستا 540 پروژه بهداشتی و درمانی در استان سیستان و بلوچستان نیز در حال اجراست.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه پژوهش و رشد علمی نیز به موفقیت های مهمی دست یافته است اظهار داشت: در حال حاضر این دانشگاه رتبه سوم کشور را در زمینه پژوهش به خود اختصاص داده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکت های اجتماعی نیز یکی از مراکز فعال در کشور محسوب می شود اظهار  داشت: نمونه این مشارکت ،ساخت اورژانس بزرگ عدالتیان با 73 تخت ICU در مجاورت بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) است که به همت آقای عدالتیان یکی از خیران سلامت مشهد مقدس ساخته شده است.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در چند روز اخیر ده بیمارستان در مناطق مختلف کشور  از جمله کردستان،بیرجند و پاکدشت به بهره برداری رسید اظهار داشت: بیمارستان امام رضا(ع) نیز با 610 تخت بستری و 52 هزار متر مربع در 9 طبقه با هزینه ای بیش از 230 میلیارد تومان در مجاورت بیمارستان امام رضا(ع) ساخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشهد مقدس با توجه به ورود سالانه بیش از 26 میلیون زائر، با کمبود تخت های بیمارستانی مواجه است اظهار داشت: جای بسی خرسندی است که بعد از 80 سال از عمر بیمارستان امام رضا(ع) و 60 سال از عمر بیمارستان قائم(عج)، در حال حاضر شاهد بهره برداری از پروژه بزرگ بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) هستیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایان از تلاش های رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاونت توسعه مدیریت و منابع و معاونت درمان و دیگر مسئولان این دانشگاه در اجرای و توسعه طرح های بهداشتی و درمانی و توسعه خدمات قدردانی کرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.