دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه برتر را در ایجاد تخت های بیمارستانی در کشور کسب کرد

  • PDF

در برنامه ایجاد 21 هزار تخت بیمارستانی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ایجاد و توسعه یک هزار و 200 تخت بیمارستانی موفق به کسب رتبه برتر در میان دانشگاه های علوم پزشکی شد.

به گزارش وب دا، این پروژه ها با کمترین زمان ممکن و با استاندارد و کیفیت مطلوب زیر نظر مدیریت فنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ساخته شده است.

پروژه بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع)، بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر، بیمارستان امام خمینی(ره) درگز، بیمارستان های  32 تختخوابی باخرز و خلیل آباد و بیمارستان  64 تختخوابی فریمان تنها گوشه ای از پروژه های بیمارستانی است که در چهار سال اخیر در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمده است.

با اجرای این طرح ها تحولی چشمگیر و به نوعی انقلابی در ارائه خدمات به مجاوران و زائران بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(ع) ایجاد شده است.

علاوه بر ایجاد تخت های بیمارستانی، طرح ها و پروژه های عمرانی متعددی در حوزه های بهداشت و درمان در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمده است که در این میان می توان به ساخت کلینیک های ویژه، بلوک های زایمانی، توسعه بخش های اورژانس بیمارستانی ، پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی، خانه ها و پایگاه های بهداشتی و مراکز خدمات جامع سلامت اشاره کرد.

به همین منظور در مراسمی که با حضور رییس جمهور و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سالن اجلاس سران برگزار شد از تلاش های رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در توسعه تخت های بیمارستانی قدردانی شد.

همچنین نمایشگاهی از توانمندی ها و اقدامات عمرانی در حوزه سلامت دانشگاه های علوم پزشکی در حاشیه این اجلاس با عنوان عمران سلامت دایر شده است که وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در غرفه دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده در جریان طرح های در دست اجرای این دانشگاه نیز قرار گرفت.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار