توسعه و احداث 320 هزار متر مربع طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در چهار سال اخیر 320 هزار متر مربع، پروژه عمرانی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه احداث و توسعه یافته است.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در نشست خبری هیات رییسه دانشگاه با خبرنگاران رسانه های گروهی خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید، با هدف گذاری دانشگاه و بر اساس برنامه ریزی های کلان، پروژه های عمرانی بترتیب اهمیت پیگیری در دستور کار دولت قرار گرفته و تمامی پروژه های نیمه تمام، شامل 38 پروژه در ابتدای آغاز به کار دولت فعال شد که در این راستا علاوه براجرای بیش از 180 پروژه خرد نگهداشت، توسعه و احداث تا انتهای سال 1395، تعداد 35 پروژه کلان، تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: این اقدامات شامل بیش از 320 هزار متر مربع احداث و توسعه و بیش از 360 هزار متر مربع بازسازی و ارتقای هتلینگ است که به اجرا در آمده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: این معاونت با تمامی حوزه های دانشگاه در ارتباط و تعامل است و می توان اذعان داشت که این حوزه همانند ریلی است که قطار دانشگاه در مسیر آن حرکت می کند.

احداث بیش از یک هزار و 200 تخت بستری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد به توسعه و ایجاد یک هزار و 200 تخت بستری با زیر بنایی بالغ بر 95 هزار متر مربع اشاره کرد و اظهار داشت: بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع)، بیمارستان 217 تختخوابی فوق تخصصی کودکان اکبر، بیمارستان 36 تختخوابی باخرز، بیمارستان 110 تختخوابی فریمان، بیمارستان 35 تختخوابی خلیل آباد و توسعه بیمارستان امام خمینی درگز به 94 تخت بستری از جمله این طرح ها به شمار می رود.  

دکتر بحرینی تصریح کرد: در حال حاضر اورژانس 120 تختخوابی بیمارستان قائم(عج) و بیمارستان 320 تختخوابی شهید هاشمی نژاد نیز با زیر بنای 46 هزار متر مربع در حال اجراست.

توسعه پروژه های دانشگاه به صورت متوازن عملیاتی شده است

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه های دانشگاه تنها به حوزه درمان توجه نشده و در این راستا پروژه ها در حوزه های آموزش، پژوهش و بهداشت نیز به اجرا در آمد خاطر نشان کرد: احداث 11 مرکز بهداشت با مساحت 5 هزار 770 متر مربع، احداث 71 خانه بهداشت با زیر بنای 5 هزار و 300 متر مربع، احداث شش پایگاه اورژآنس شهری و جاده ای، ساخت دانشکده داروسازی، دانشکده طب سنتی، مرکز گسترش سلامت با زبنای 24 هزار و 660 مترمربع و توسعه زیر ساخت های پژوهشی در پژوهشکده بوعلی بخشی از طرح هایی است که در حوزه های مختلف به اجرا در آمده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد به طرح های اجرا شده در پژوهشکده بوعلی اشاره کردو اظهار داشت: این طرح ها شامل سوله مرکز رشد، آزمایشگاه، کارگاه نیمه صنعتی تولید دارو، بیوکلین روم، کانکس لب و واحدهای زیر ساختی است که با زیر بنای دو هزار و 500 متر مربع اجرا شده است.

دکتر بحرینی توسعه پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با زیربنای سه هزار و 500 متر مربع شامل آمفی تئاتر دانشکده، دانشکده طب سنتی و درمان مکمل، دانشکده دندانپزشکی، مرکز مدیریت بحران و حوادث پزشکی و بانک چشم را از دیگر پروژه های اجرایی در دانشگاه برشمرد. 

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار