حجم بدهی کنونی بیمه ها به دانشگاه علوم پزشکی مشهد 650 میلیارد تومان است

  • PDF

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر حجم بدهی سازمانهای بیمه گر به مراکز درمانی این دانشگاه حدود شش هزار و 500 میلیارد ریال است.
به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار افزود: تاخیر بدهی سازمان های بیمه گر در بیمه های مختلف تا یکسال می رسد، درحالیکه بیشترین حجم بدهی مربوط به سازمانهای بیمه سلامت و تامین اجتماعی است.
وی ادامه داد: تامین اجتماعی از شهریور پارسال بدهی های خود را پرداخت نکرده است و  نیروهای مسلح تا آذر ماه داده است  و این در حالی است که به طور مثال تامین اجتماعی بعد از یکسال سود بانک را هم از مبلغ بدهی که رقم بالایی می شود نیز کسر می کند.
وی خاطر نشان کرد: بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی که 25 بیمارستان را شامل می شود، برای پرداخت هزینه های خود با مشکلات بسیاری روبرو هستند.
مهرابی افزود: بدهیهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد مربوط به داروخانه ها، شرکتهای دارویی، لوازم پزشکی و کارانه پزشکان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخشی از سخنانش اقدامات و برنامه های این دانشگاه در قالب  طرح تحول نظام سلامت را منحصر به فرد و پیشگام در سطح کشور عنوان کرد.
وی؛ راه اندازی یک هزار و 400تخت بیمارستانی، جشن تکمیل خانه های بهداشت روستایی، اجرای طرح هتلینگ بیمارستانی، احداث کلینیک های ویژه درمانی و بهداشتی در سطح شهر مشهد و دیگر شهرستان های استان، اجرای ارائه خدمات بهداشتی رایگان در حاشیه شهر مشهد و شهرستان های دیگر، راه اندازی پرونده الکترونیک، فرآیند درمان سریع بیماران  سکته های قلبی و مغزی، راه اندازی بخشهای زایمان مجهز و ایمن را از  اقدامات انجام شده در این خصوص عنوان کرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار