در ایام نوروز 56 داروخانه شبانه روزی در سطح استان فعال است

  • PDF

رفع ابهامات ضابطه جدید تأسیس و اداره داروخانه هامدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده برای تامین و ارائه خدمات دارویی در ایام نوروز اظهار داشت: در این ایام 56 داروخانه شبانه روزی در سطح استان فعال است.

به گزارش وب دا، دکتر محمد ابراهیم شوشتری خاطر نشان کرد: بر این اساس در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی، 32 داروخانه بیمارستانی ، 56 داروخانه شبانه روزی و 52 داروخانه روزانه  بیشتر شامل مناطق شهرداری ثامن ( اطراف حرم مطهر رضوی ) و بعضی از داروخانه های شهرداری مناطق 7 و 8 و منتخب مناطق مختلف شهرداری آماده خدمت رسانی به زائرین و مجاورین بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا (ع) خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه تشدید نظارت،تامین و ارائه خدمات دارویی یکی از مهم ترین اولویت های معاونت غذاوداروی دانشگاه خواهد بود اظهار داشت: به منظور افزایش رفاه و رضایتمندی زائران و مجاوران بارگاه حضرت ثامن الحجج(ع)، ارائه خدمات داروهای مخدر به بیماران صعب العلاج از تاریخ بیستم بهمن  تا 20 فروردین توسط داروخانه 22 بهمن صورت خواهد پذیرفت.

مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر معاونت غذاودارو با اشاره به 32 داروخانه بیمارستانی فعال در ایام تعطیلات نوروز یادآور شد: با توجه به فعال بودن داروخانه های بیمارستانی سطح شهر اعم از دولتی و خصوصی، ارائه خدمات توسط این مراکز  به بیماران بطور کامل انجام و بیمارستان ها نسبت به تامین دارو و ملزومات مورد نیاز  بویژه داروهای حیاتی،اورژانسی،اتاق عمل و سرم تدابیر لازم را اتخاذ نموده اند و با هرگونه ارجاع بیماران به بیرون جهت تامین دارو برابر قوانین و مقرات برخورد جدی انجام می شود .

گفتنی است: تيم هاي بازرسي مدیریت نظارت بر امور دارو و مواد مخدر معاونت غذاودارو در سه شيفت کاري و در بازه های زماني تعيين شده بر تامین و ارائه خدمات دارویی بیمارستان ها،مراکز درمانی،داروخانه ها نظارت و اقدامات قانونی لازم در خصوص مشاهده هرگونه تخلف، توسط معاونت غذاوداروی دانشگاه صورت می گیرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار