با اجرای طرح تحول سلامت، خدمات دندانپزشکی به محرومترین نقاط رسید

  • PDF

 همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، به خدمات سلامتی در حوزه دندانپزشکی به صورت ویژه ای پرداخته شده است.

 به گزارش وب دا، رییس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در همین راستا گفت: همزمان با شروع برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت، برنامه تحول سلامت دهان و دندان نیز با هدف ارتقاء کمی و کیفی خدمات این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال اجراست.

وی، آموزش و معاینه و تعیین نیازهای درمانی و وارنیش فلوراید یک میلیون و 100هزار دانش آموز ابتدایی، انجام 51هزار ترمیم و فیشورسیلانت برای دانش آموزان، استانداردسازی فضای فیزیکی 36 درصد واحدهای بهداشت دهان و دندان، استانداردسازی 59درصد تجهیزات دندانپزشکی واحدهای بهداشت دهان و دندان ،جذب 60 دندانپزشک برای مراکز خدمات جامع سلامت در روستا و شهرهای زیر 20 هزار نفر ،افزایش خدمات ترمیم به میزان 2 برابر، فیشورسیلانت 3 برابر و جرمگیری4 برابر در برنامه پزشک خانواده روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر نسبت به قبل از اجرای طرح تحول، کاهش 5‏/8 درصد کشیدن دندان در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر از جمله اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طرح تحول سلامت برشمرد.

دکتر سید بهمن کلالی در حاشیه بازدید از پایگاه سلامت تاجرآباد به تخصیص 3 دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از گام ها و اقدامات اساسی طرح تحول سلامت اشاره نمود و گفت: همزمان با شروع به کار دولت دوازدهم با استقرار این کلینیک ها در مناطق محروم و حاشیه شهر خدمات دندانپزشکی به محروم ترین نقاط تحت پوشش دانشگاه خواهد رسید.

دکتر کلالی اظهار داشت: از کلینیک های دندانپزشکی تخصیصی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دو دستگاه در مناطق حاشیه شهر مشهد(توس و حر) و یک دستگاه در منطقه قلندر آباد شهرستان فریمان مستقر و شروع به فعالیت نموده است.

رییس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه، مادران باردار و شیرده و کودکان زیر 14 سال را مهمترین گروه هدف کلینیک های سیار دندانپزشکی بر شمرد که از خدمات رایگان دندانپزشکی بهره مند می باشند.

  دکتر کلالی در ادامه با اشاره به نتایج و پیامدهای بسیار مطلوب این برنامه در حفظ و ارتقاء سلامت جامعه خصوصاً در مناطق کم برخوردار، مشارکت فعال دندانپزشکان و خیرین سلامت را در این امر خداپسندانه خواستار شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.