معاون بهداشتی؛ بهورزان سرمایه های ارزشمند نظام سلامت

  • PDF

12شهريور سالروز تأسيس اولين خانه بهداشت ايران در سال ١٣٥٢ به پاس زحمات و خدمات ارزشمند بهورزان، طلايه داران حوزه سلامت در اولين سطح  نظام ارائه خدمات، روز بهورز نامیده شده است.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تبریک این روز به تمامی بهورزان به عنوان ارزشمندترین سرمایه های نظام سلامت کشور گفت: اين روز فرصتي است تا ياد مردان و زنان سخت كوش و پرتلاشي را كه عمر با بركت خويش را براي خدمت به مردم صرف نمودند و با مجاهدت وكار مومنانه خود شاخص هاي سلامت منطقه را با تاكيد بر گروه هاي آسيب پذير بهبود وارتقاء بخشيدند گرامي بداريم.

دکتر حمیدرضا بهرامی اظهار داشت: امروز که به یمن حمايت هاي مقام معظم رهبري، تدبير دولت و همدلي تمامي مسئولان، برنامه تحول نظام سلامت در دو بخش بهداشت و درمان به اجرا در آمده و نقطه عطف دیگری درسیر تحولات تاریخی نظام سلامت کشور رقم زده است، نقش تلاش گران عرصه بهداشت و بویژه بهورزان در تحقق اهداف متعالی این طرح با عنایت خاص به گذر اپیدمیولوژیک بیماری ها از واگیر به غیر واگیر و  بازپدید و نوپدید، برجسته و غیر قابل انکار است.

وی افزود: خدمات بهورزان جامع ترین خدمات سلامتی برای ابعاد مختلف نیازهای انسان در جهت پیشگیری از بیمار شدن و حفظ سلامت همه گروه های سنی شامل مادران، کودکان، میانسالان، سالمندان و آحاد جامعه روستایی است که این امر مدیون نظام آموزشی بهورزان و تلاش مربیان دلسوز آنان است.

دکتر بهرامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 725 خانه بهداشت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده که یک هزار و 65 بهورز به عنوان سربازان خط مقدم جبهه سلامت در راستای ارتقاء سلامت جامعه تلاش می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تبریک "روز بهورز" از تلاش خستگی ناپذیر تمامی بهورزان قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد با اتکال به خداوند سبحان، ضمن  همدلی و ارتباط موثر با اقشار مختلف جامعه با کار و همت  بیشتر، شاخص های بهداشتی با رعایت کیفیت، ارتقاء بخشیده و با ارائه خدمات  شایسته، نعمت ارزشمند سلامتی را به مردم هدیه نماییم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.