توسعه و ساخت بلوک های زایمان در 16 بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون درمان دانشگاه  علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس برنامه تحول نظام سلامت، توسعه و ساخت بلوک های زایمان در 16 بیمارستان زیر پوشش اجرا شده است.

به گزارش وب دا، دکتر هادی مدقق در مراسم افتتاح بلوک زایمان ایمن بیمارستان ثامن الائمه چناران خاطر نشان کرد: احداث و بازسازی بلوک های جدید زایمان در شهرستان های دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس برنامه های طرح تحول نظام سلامت و با هدف کاهش میزان سزارین ها طی سال جاری در حال انجام است.

دکتر هادی مدقق ادامه داد: بدین منظور 105 تخت زایمان ایمن در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی می شود که تا کنون بیشتر آنها مورد بهره برداری قرار گرفته است و فقط در شهرستان های قوچان و کاشمر احداث این تخت ها مراحل پایانی را می گذراند.

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی بخش های زایمان ایمن در بیمارستان های شهرستان های چناران، قوچان، درگز، بردسکن، کاشمر، خواف، تایباد، فریمان، خلیل آباد، رشتخوار، سرخس و 5 بیمارستان در مشهد صورت گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: امروز بخش زایمان ایمن شهرستان چناران شامل 4 اتاق LDR (اتاق زایمان ویژه) می باشد که در مجموع با هزینه 3 میلیارد و 250 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی در قالب این طرح اتاق های ویژه برای زایمان همراه با تجهیزات کامل پزشکی برای مادر باردار و امکان حضور همسرش پیش بینی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 110 نیروی کارشناس مامایی جدید برای کار در بخش های زایمان ایمن شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی در قالب آزمون استخدامی پذیرفته شده اند که مراحل به کارگیری آنها در حال انجام است.

گفتنی است: بلوک زایمان ایمن بیمارستان ثامن الائمه (ع) چناران یکی از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان این دانشگاه و مدیران شبکه بهداشت و درمان چناران به بهره برداری رسید. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.