ساماندهی امور درمان اتباع خارجی در خراسان رضوی

  • PDF

رییس مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امام رضا(ع) اظهار داشت: فرآیند درمان بیماران تبعه خارجی، به ویژه افغان، در استان خراسان رضوی و کشور ساماندهی شد.

به گزارش وب دا، دکتر عبداله بهرامی، افزود: وزارت بهداشت برای تسهیل و برخورداری اتباع خارجی از خدمات درمانی مناسب اقدامات و برنامه ریزی هایی را انجام داده است.

وی بیان کرد: به دنبال تمهیدات پیش بینی شده، هم اکنون تعرفه های درمانی اتباع افغان دارای کارت آمایش معتبر و گذرنامه با اعتبار سه و 6 ماهه، معادل تعرفه های ایرانیان محاسبه می شود.

رییس بیمارستان امام رضا (ع) مشهد افزود: اخذ تعرفه گردشگری سلامت در سقف تعیین شده مصوب، تنها از بیماران خارجی که با گذرنامه معتبر وارد کشور شده اند، مجاز است.

دکتر بهرامی بیان کرد: پذیرش بیماران اورژانسی خارجی بدون مجوز ورود و یا اقامت، تا انجام مراحل درمانی اورژانس بلامانع است.

وی با بیان اینکه پذیرش بیماران خارجی غیراورژانسی که هیچ مجوز ورود و یا اقامتی ندارند ممنوع است، افزود: بیماران اورژانسی پذیرش شده بدون مجوز پس از انجام اقدامات درمانی لازم و فوریتی مقرر، به نمایندگی وزارت امور خارجه معرفی می شوند.

وی گفت: به منظور پوشش بهتر درمانی بیماران خارجی بی بضاعت، بنا است که مبالغ مددکاری برای بیماران اتباع، هر سه ماه یکبار توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اداره کل اتباع استانداری اعلام تا در مورد جبران آن اقدام شود.

150 هزار تن از اتباع خارجی به صورت رسمی در استان خراسان‌ رضوی پناهنده هستند که 95 درصد آنان در مشهد، سه درصد در مهمانشهر تربت‌ جام و 2درصد در دیگر شهرهای استان سکونت دارند و مهاجران افغان بیشترین اتباع خارجی این استان را شامل می شوند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.