18.jpg - 13.21 kBمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با جذب و بکارگیری 44 تکنسین سلامت دهان و دندان در سال گذشته و  تمدید قرارداد 27 تکنسین سلامت دهان ودندان تعداد دستیاران واحدهای دندانپزشکی حوزه بهداشت دانشگاه به 71 نفر ارتقاء یافت.

به گزارش وب دا، دکتر مهدی قلیان در وبینار روز دندانپزشکی و تقدیر از فعالان این حوزه با اشاره به اینکه  یکی از مهمترین موضوعات سلامت جسمی فراموش شده سلامت دهان و دندان است گفت: متاسفانه این حیطه سلامت به دلایل مختلف که یکی از مهمترین آن هزینه ها و مسائل اقتصادی است از سوی خانواده ها و افراد مغفول مانده است.

 وی درهمین راستا خدمات پیشگیرانه و مراقبتی سلامت دهان ودندان در حوزه بهداشت را بسیار ارزشمند خواند و افزود: خدمات این حوزه به واسطه بعد جامعه نگر  آن، در دراز مدت تاثیرات خود را در ارتقاء سلامت جامعه خواهد گذاشت.

دکتر قلیان با اشاره به شیوع کرونا در یک سال گذشته و تاثیری که در ارائه خدمات دندانپزشکی داشته است، خاطر نشان کرد: زیر ساختهای ارائه خدمات بهینه سلامت دهان ودندان در دانشگاه به طور نسبی آماده است و با عنایت به اینکه زندگی با کرونا در سیستم سلامت جامعه نهادینه شده است پویایی در واحدهای دندانپزشکی مورد تاکید این معاونت می باشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن قدردانی از خدمات همکاران این حوزه در سال گذشته و در بحران کرونا، فرصت پیش آمده برای خدمت به مردم را امانتی برشمرد که در زمانی محدود به ما عنایت شده که بتوانیم از آن به شکل مطلوب  استفاده نمائیم.

دکتر قلیان بر ارتقاء سطح سواد سلامت عموم جامعه در خصوص بهداشت دهان ودندان، حمایت تمامی مدیران در تمامی سطوح مدیریتی حوزه بهداشت دانشگاه و شهرستانها از خدمات سلامت دهان ودندان، تدوین ثبت برنامه منسجم از سوی ستاد شهرستانها و ابلاغ به نیروهای جدید الورود به ویژه دندانپزشکان جوان برای فعالیت هرچه بهتر و مثمر ثمرتر در این حوزه و اولویت برنامه های سلامت دهان ودندان در کنار سایرخدمات بهداشتی به گروههای هدف توسط مراقبین سلامت واحدهای بهداشتی تاکید نمود.

در ادامه این ویدئو کنفرانس از 23 نفر از مدیران کارشناسان، دندانپزشکان، مراقبین سلامت، بهورزان و دستیاران دندانپزشکی تقدیر گردید.

خبرنگار: مریم مومن نژاد 

 

 

خبرهای روز

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image