معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی خراسان رضوی به طور چشمگیری افزایش یافته است اظهار کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک مهمترین راهکار پیشگیری از بروز کرونا محسوب می شود.

دکتر مهدی قلیان در گفتگو با وب دا با بیان اینکه  در حال حاضر هزار و228  بیمار کرونایی در بیمارستانهای این استان بستری شده‌اند. خاطر نشان کرد: تعداد بستری شدگان در بیمارستانهای خراسان رضوی به  349  نفر در روز رسیده است در حالی که این تعداد ابتدای امسال ۱۳۰ نفر در روز بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بستری شدگان ناشی از کرونا در بخشهای مراقبت های ویژه خراسان رضوی به 270 نفر افزایش یافته و مرگ و میرهای ناشی از آن نیز در این استان ۲ رقمی شده است.

وی از افزایش شهرستانهای دارای وضعیت قرمز از نظر کرونا در استان خراسان رضوی به ۱۳ شهرستان خبر داد و افزود: براساس نرم افزار ماسک این شهرستانها شامل مشهد، نیشابور، سبزوار، طرقبه شاندیز، گناباد، تربت‌جام، صالح‌آباد، قوچان، تربت‌حیدریه، بردسکن، کاشمر، کوهسرخ و بجستان‌ است.

دکتر قلیان اول ادامه داد: همچنین در حال حاضر  ۱۵ شهرستان استان خراسان رضوی در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

خبرهای روز

اطلاعات تماس سامانه خبری وبدا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image