افتتاح بلوک جدید زایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) درگز

  • PDF

 

در راستای برنامه تحول نظام سلامت، با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بلوک جدید زایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان درگز به بهره برداری رسید. 

 

به گزارش وب دا، این طرح در مدت 9 ماه و با  400 میلیون تومان اعتبار  در زمینی به مساحت 340متر مربع و با ظرفیت 4 تخت زایمان، بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ساخته شده است.

دکتر مدقق معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه این طرح در راستای ارتقاء خدمات و همچنین اجرای بسته ترویج زایمان ایمن اجرایی شده است اظهار داشت: در راستای برنامه تحول سلامت، گسترش فضای بلوکهای زایمانی مراکز درمانی در دستور کار قرار گرفته است.

بازدید از بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) درگز از جمله اورژانس، اتاق های عمل، بستری و همچنین پروژه در حال ساخت توسعه این بیمارستان از دیگر برنامه های سفر دکتر مدقق به این شهرستان بود.

طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) درگز در زمینی به مساحت دو هزار و 500 متر مربع و با هزینه ای بیش از 30 میلیارد ریال توسط بنیاد برکت و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال ساخت است.

بر اساس برنامه ریزی قرار است این طرح تا مهر ماه سال جاری به اتمام برسد که با اجرای آن 48 تخت به تعداد تختهای بستری بیمارستان امام خمینی (ره) افزوده خواهد شد.

در طرح توسعه این مرکز بخش های سوختگی، مسمومیت، ارتوپدی، اعصاب و امور اداری ایجاد خواهد شد.

گسترش خدمات رسانی به مردم و امکان افزایش حضور متخصصان در این بیمارستان از مزایای اجرای این طرح به شمار می رود.

بیمارستان امام خمینی (ره) درگز در حال حاضر دارای 96 تخت بستری است. 

 

 

 

آخرین اخبار