راه اندازی کلینیک وارفارین در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیماران، کلینیک وارفارین در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شد.

به گزارش وب دا، این کلینیک به همت گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور دسترسی سریع و آسان بیماران مصرف کننده قرص وارفارین و تنظیم دوز مصرفی دارو ایجاد شده است.

دکتر سید هادی موسوی مسئول کلینیک وارفارین دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه اظهار داشت:  وارفارین  یک داروی ضد انعقاد خون است و در بیمارانی همچون دریچه میترال مصنوعی، ترمبوز ورید عمقی پا و آمبولی ریه و یا به هر دلیل زمینه تشکیل لخته در خون آنها افزایش یافته است مورد استفاده قرار می گیرد.

دانشیار گروه فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: وارفارین پنجره درمانی باریکی دارد بعبارت دیگر در صورت عدم تجویز مقدار لازم، اثرات سمی آن (خونریزی) آشکار می شود و یا اینکه اثرات درمانی آن سریع کاهش می یابد (تشکیل لخته جدید در بدن)  که هر دو حالت خطرناک است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این کلینیک آمادگی دارد به تمام بیمارانی که به هر دلیل نیازمند به مصرف قرص وارفارین هستند و معمولا از سوی متخصصین قلب، جراح قلب و متخصصین داخلی به کلینیک ارجاع می شوند، خدمات ارائه دهد.  

وی تصریح کرد: این کلینیک آماده ارائه خدمات در زمینه ی بررسی و تنظیم دوز وارفارین و INR   و بررسی تداخلات داروئی این بیماران می باشد.

 گفتنی است: در این کلینیک روزهای شنبه و سه شنبه از ساعت 16 الی 19 در کلینیک ویژه بیمارستان قائم(عج) خواهد بود.