بازدید ريیس کمیسیون آموزش مجلس با هیئت همراه؛ از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

ريیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای این کمیسیون با حضور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سه طرح در حال اجرای این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش وب دا، پروژه دانشکده تازه تاسیس دارو سازی، مرکز آموزش مجازی و مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از جمله طرح هایی بود که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی(فریده اولاد قباد، قاسم احمدی لاشکی، محمد مهدی زاهدی،میر حمایت میرزاده)  و دکتر علی حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت مورد بازدید قرار گرفت.

در این بازدید دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران و مسئولان نیز حضور داشتند.

در ابتدا به مرکز آموزش مجازی دانشگاه واقع در ساختمان دانشکده بهداشت رفته و مهندس علی رحمانی؛ کارشناس آموزش مجازی دانشگاه که در این مرکز مستقر است، توضیحات لازم را جهت آشنایی با این مرکز ارائه داد.

وی بیان داشت: این مرکز تخصصی مجازی است که حدود دو ماه است کار خود را آغاز کرده و در این مدت به برگزاری کلاس های مجازی با رضایت بالای دانشجویان دست یافته است.

کارشناس آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آمایش سرزمینی به عنوان منطقه 9 دارای پنج ماموریت و 11 بسته ماموریتی است که آموزش به شکل مجازی یکی از این بسته های مهم به شمار می رود.

رحمانی افزود: این مرکز که در نوع خود چهارمین مرکز آموزش مجازی در کشور به شمار می رود، در مدت شش ماه ساخته شده است که در راستای اهتمام به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، توانسته ایم دوره های آموزشی را به شکل مجازی در این مکان برای دانشجویان برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: کلاس های مجازی سازی ما با دانشگاه های بجنورد، بیرجند، گناباد، نیشابور و سبزوار در حال انجام است که برگزاری این جلسات به شکل مجازی، نیاز به حضور دانشجویان در مشهد به صورت حضوری را از میان می برد.

در ادامه دکتر سید علی حسینی؛ رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: جهت توزیع عدالت آموزشی نیاز به ایجاد مراکز آموزشی مجازی در وزارت بهداشت دیده شده است.

وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم اگر بهترین اساتید منطقه آمایشی در منطقه 9؛ که دکتر مهرابی بهار ریاست آن را بر عهده دارد بتوانند به این مرکز آمده و کلاس های درس با حضور اساتید برجسته با محتوای مناسب برگزار شود، دانشجویان از وجود این اساتید در شهرستان های بیرجند و گناباد و غیره بهره مند می شوند.

ريیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، تاکید کرد: وزارت بهداشت برای ایجاد مراکز آموزشی مجازی بسیار جلوتر از وزارت علوم کار خود را آغاز کرده است و در واقع این تحول با کمک روسای مناطق آمایشی اجرایی خواهد شد.

در ادامه قاسم احمدی لاشکی؛ عضو کمیسیون آموزشی مجلس نیز با ابراز رضایت از آغاز به کار مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: این گونه مراکز، عدالت آموزشی در کشور را به دنبال خواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: من اعتقاد دارم باید آموزش پزشکی بیشتر از آن چه که هست دیده شود و ما نیز در این مسیر 20 کد رشته را از وزارت علوم گرفته و با توجه به ارتباط کاری که با رشته پزشکی در حوزه تغذیه و بهداشت داشت، به وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی داده ایم.

در ادامه دکتر مهرابی بهار؛ ريیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: ما تلاش داریم کیفیت را فدای کمیت نکنیم و با کنترل کیفیت، کار را جلو ببریم.

ريیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد کیفیت را در این حوزه بسیار مهم تلقی کرد و ابراز داشت: آموزش اثر گذار است و این به لطف خدا در دانشگاه های علوم پزشکی بسیار رعایت شده است به شکلی که در امتحانات نیز مانند دیگر دانشگاه ها، یک نفر طراح سئوال نیست، بلکه ما شناسنامه سئوال داریم و این کنترل؛ کیفیت کار را بالا می برد.

پروژه خاقانی در مدت یک سال به پایان خواهد رسید

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ابتدای بازدید از مرکز همایش های خاقانی با بیان این نکته که زمان بندی ما برای این پروژه 15 ماهه است، گفت: تلاش می کنیم این پروژه را در مدت یک سال به پایان برسانیم.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: در این طرح ایجاد سالن های  50 تا 450 نفری جهت برگزاری کارگاه ها، اتاق های شورا و کلاس درس در نظر گرفته شده است .

وی ابراز داشت: در کل 74 اتاق، 38 سوئیت، 12 آپارتمان، 11 کلاس آموزشی، یک کافی شاپ، دو مکان جهت تالار اجتماعات، محل پارک برای 186 خودرو و شش هزار و پانصد متر محوطه سازی در پروژه مرکز همایش های دانشگاه طراحی شده است.

دکتر بحرینی به مساحت پروژه اشاره کرد و بیان داشت: کل مساحت این پروژه 23 هزار و 350 مترمربع است که بر اساس برنامه ریزی، سال آینده، به بهره برداری خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با افتخار باید گفت پروژه های مرکز همایش های خاقانی، 540 تخت خوابی امام رضا(ع)، دانشکده داروسازی و بیمارستان اکبر؛ نمونه های بارزی از همکاری و همراهی تمام اجزای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای رسیدن به اهداف تعیین شده است.

پیشرفت 80 درصدی بیمارستان 540 تخت خوابی امام رضا(ع)

دکتر بحرینی به پروژه 540 تختخوابی بیمارستان امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: پروژه 540 تختخوابی امام رضا(ع) را، با 52 درصد پیشرفت کار تحویل گرفتیم و در طول کمتر از یک سال یعنی حدود هشت ماه کار، این پروژه 52 هزار متری را به 80 درصد پیشرفت رسانده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیمارستانی در مشهد نداریم که جهت ارتقاء، بازسازی نشده باشد، به شکلی که تنها در بیمارستان قائم(عج) 27 میلیارد تومان جهت بازسازی اختصاص داده ایم و در پروژه 540 تختخوابی بیمارستان امام رضا(ع) حدود 500 نفر مشغول به کار هستند.

دانشکده تازه تاسیس داروسازی را با 35 درصد صرفه جویی ساخته ایم

در بازديد از دانشکده دارو سازي معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، متذکر شد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل نیاز بالایی که به ایجاد این دانشکده دارد و با توجه به رفع مشکلات بسیار با جابه جایی دانشکده دارو به مکان جدید؛ ساخت این طرح را آغاز کرد.

دکتر بحرینی، تصریح کرد: زمان دقیق آغاز کار این پروژه، از پانزدهم تیر ماه سال 94 کلید خورد و به لطف خدا و امام هشتم (ع) در تاریخ پانزدهم تیر ماه سال 1395، ساختمان را تحویل گرفتیم.

وی تاکید کرد: این ساختمان حدود 20 هزار مترمربع زیر بنا دارد و دارای 52 آزمایشگاه، ساختمان های مستقل برای گروه های آموزشی و فضای آزاد مناسب و طراحی شده جهت رفاه حال دانشجویان  است.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: این ساختمان پیمانکار نداشته است و به صورت امانی کار را انجام داده ایم؛ اما باید گفت که حدود 35 درصد کمتر از نمونه های مشابه، در ساخت این دانشکده صرفه جویی  شده است.دکتر بحريني ابراز داشت:اين طرح بر اساسا استاندارهاي ساخت و ساز و با صرفه جويي 35 درصدي و با هزينه21 ميليارد توماني به اجرا در آمده است.

 
 

دانشکده تازه تاسیس داروسازی مشهد نمونه ای از اقدام و عمل است

دکتر زاهدی رییس کمیسیون مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با امید به تداوم موفقیت های این چنینی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اهتمام کمیسیون آموزشی مجلس شورای اسلامی را کمک و هموار کردن مسیر تعالی علمی در دانشگاه های کشور دانست و بیان داشت: این گونه تلاش ها در مراکز علمی همانند دانشگاه علوم پزشکی مشهد نمونه همت بلند و نگاه جهادگونه است که امیدواریم تداوم داشته باشد.

دکتر زاهدی حسن ختام این بازدید را الگو دانستن برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور دانست و افزود: این دانشکده بسیار خوب ساخته شده است و در حالی که کمبود بودجه، نگرانی بسیاری از مراکز علمی است؛ توانسته نمونه ای از اقدام و عمل به جا و به موقع باشد.

 

 

 

آخرین اخبار