کسب رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه مدیریت خطر و حوادث غیر مترقبه

  • PDF

بر اساس رتبه بندی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه دوم را در میان دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در زمینه مدیریت خطر و حوادث غیر مترقبه به خود اختصاص داد.

به گزارش وب دا، مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس مستندات ارائه شده و بررسی کارشناسی انجام شده این دانشگاه با کسب امتیاز 52 از 53 موفق به کسب رتبه دوم در میان 56 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی شده است.

دکتر رضا وفایی نژاد خاطر نشان کرد: بر اساس این رتبه بندی، درصد پیشرفت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت به سال گذشته 45 درصد رشد یافته است.

وی تشکیل کارگروه سلامت و صدور ابلاغ برای تمامی اعضای کارگروه، معرفی کارشناس سلامت در حوادث غیر مترقبه و پدافند غیر عامل، تکمیل ابزار HSI، تکمیل ابزار ظرفیت و شناخت مخاطرات، شرکت در کارگاههای تخصصی، طراحی سامانه هشدار اولیه بر اساس HDP، طراحی HICS بیمارستانها و ICS دانشگاهها، استخراج سناریوهای محلی، تهیه نقشه راه مدیریت حواث و فوریتهای پزشکی دانشگاه و نصب پانل مدیریتی FHSI در اتاق روسا و مدیران تمامی بیمارستان ها، را از جمله اقدامات انجام شده در این راستا برشمرد.

گفتنی است: دکتر امین صابری نیا رییس مرکز مدیریت حوادث  و فوریتهای پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ارسال نامه ای ضمن تبریک کسب این عنوان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تلاش های رییس دانشگاه و کارکنان این مجموعه قدردانی نموده است.

بر اساس این گزارش، دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این رنکینگ، رتبه نخست را به خود اخصاص داده است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار