همکاري عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در تاليف يک کتاب بين المللی

  • PDF

کتاب بین المللی جدیدترین یافته های جراحی دریچه آئورت با همکاری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تالیف و به چاپ رسید.

به گزارش وب دا، این کتاب بین المللی با همکاری کشورهای آلمان، ایتالیا، بلژیک، کانادا و ایران تالیف و در یکی از معتبرترین انتشارات پزشکی در آمریکا به چاپ رسیده است.

یکی از فصل های این کتاب با موضوع جراحی دریچه آئورت به روش جدید ویدئویی و کم تهاجمی توسط دکتر محمد حسن نظافتی عضو هیات علمی گروه جراحی قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همكاران ايشان تالیف شده است.

دکتر محمد حسن نظافتی در گفتگو با وب دا در این زمینه اظهار داشت: در این فصل از کتاب آخرین یافته های جراحی دریچه آئورت به روش کم تهاجمی و نکات پیشرفته جراحی همراه با نتایج درمان بیماران و عکس های مرتبط نگارش شده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در این فصل از کتاب  ضمن استفاده از تجربیات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه جراحی دریچه آئورت و ارائه روش های جدیدی که در مشهد مورد استفاده قرار می گیرد، از منابع به روز، کتاب ها و مجلات مختلف نیز بهره برده شده است.

 وی خاطر نشان کرد: این کتاب  از ماه گذشته  توسط یکی از انتشارات معتبر کشور آمریکا به صورت آنلاین به نشانی

http://www.smgebooks.com/aortic-valve-surgery/index.php در دسترس مخاطبان در سراسر جهان قرار گرفته است.

دکتر محمد حسن نظافتی در ادامه با اشاره به اینکه تجربیات و توانمندی های پزشکان مشهدی در زمینه جراحی قلب به ویژه به صورت کم تهاجمی در دنیا کم نظیر است خاطر نشان کرد: تا كنون از تجربيات ايشان در زمينه روشهاي نوين جراحي قلب در كتبي كه توسط دانشگاه جان هاپكينز و همچنين انتشارات Lippincott Williams & Wilkins در آمريكابه چاپ رسيده استفاده شده كه از كتب مرجع در تحصيل رشته فوق تخصصي جراحي قلب در سطح جهاني استفاده ميشود.

وی گفت: در این کتب نیز آخرین یافته ها و روش های جراحی کم تهاجمی قلب کودکان تالیف شده است.

دکتر نظافتی با اشاره به اینکه از سال 76 روش جراحی قلب به روش کم تهاجمی در مشهد مورد استفاده قرار گرفته است خاطر نشان کرد: در حال حاضر در برخی از زمینه های جراحی قلب به روش کم تهاجمی صاحب نظر هستیم.

وی افزود: مشهد در زمینه آمار جراحی های کم تهاجمی قلب در کودکان و بزرگسالان از مراکز پیشرو به شمار می رود.

دکتر محمد حسن نظافتی تا كنون يازده كتاب در زمينه قلب و جراحي قلب تاليف نموده كه هشت كتاب توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشكي مشهد و سه كتاب ديگر توسط انتشارات تهران به چاپ و انتشار رسيده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار