پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با رویکرد اقتصاد مقاومتی اجرا شده است

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه منویات مقام معظم رهبری همواره سرلوحه فعالیت های این دانشگاه است اظهار داشت: پروژه های عمرانی این دانشگاه با رویکرد اقتصادمقاومتی به اجرا در آمده است.

دکتر بحرینی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای انجام کار خوب در شرایط دشوار، با هزینه کم و سرعت بالاست، به پروژه دانشکده داروسازی اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح که چند سال اجرای آن با مشکل مواجه شده بود، در تیر ماه سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز و با همت و تلاش مضاعف و با رویکرد اقتصاد مقاومتی تیر ماه امسال به اتمام رسید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد فقیرترین فضای آموزشی را در سطح کشور دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر با محدودیت فضای آموزشی مواجه است و فقیرترین فضای آموزشی را در سطح کشور دارد خاطر نشان کرد: با توجه به این موضوع دانشکده داروسازی که یکی از نیازهای اساسی دانشگاه به شمار می رفت در فضایی بیش از 18 هزار و 500 متر مربع  زیر بنا و بر اساس آخرین استانداردهای کیفی ساخته شده است.

دکتر بحرینی افزود: این دانشکده بر اساس چشم انداز بیست ساله و با توجه به افزایش جذب دانشجو و مقطع رشته ایجاد شده و به گونه ای طراحی شده است که در صورت نیاز می توان فضای فیزیکی آن را توسعه داد.

وی همچنین از برنامه ریزی به منظور تجمیع دیگر دانشکده های مستقر در مناطق مختلف شهر در پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این برنامه، دانشکده های بهداشت، پرستاری و مامایی، طب سنتی و پیراپزشکی تجمیع خواهند شد.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی، مشترکات این دانشکده ها در یک ساختمان و نیازهای اختصاصی آنها نیز در چهار ساختمان جداگانه ساخته می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با اجرای این طرح تمام فضاهای آموزشی دانشگاه در پردیس دانشگاه تجمیع می شوند افزود: علاوه بر این، بر اساس برنامه ریزی، معاونت های آموزشی و دانشجویی فرهنگی نیز به پردیس دانشگاه منتقل خواهند شد.

معاونت توسعه، بستر سازی و ریل گذاری اقدامات دانشگاه را بر عهده دارد

دکتر بحرینی در ادامه با مهم خواندن فعالیت های این معاونت در سطح دانشگاه اظهار داشت: معاونت توسعه، بستر سازی و ریل گذاری اقدامات دانشگاه را بر عهده دارد و به طور حتم اگر این معاونت نتواند به شکل مطلوب از عهده برنامه هایش برآید، بر دیگر حوزه ها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه منابع مالی و انسانی دو رکن اساسی در دانشگاه به شمار می رود تصریح کرد: وظیفه سازمان دهی این دو رکن بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه است و اگر این معاونت نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد به طور حتم دیگر معاونت ها  نیز از آن متاثر خواهند شد.

در 35 سال گذشته فضای درمانی به مجموعه دانشگاه اضافه نشده است

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در 35 سال گذشته نه تنها فضای درمانی به مجموعه دانشگاه اضافه نشده است بلکه کم هم شده است افزود:  در این مدت در بیمارستان های قدیمی، تخت های بستری افزوده شده است که این امر عوارض زیادی به همراه داشته است.

دکتر بحرینی، اجرای بیمارستان کودکان اکبر با پیشرفت 90 درصدی، بیمارستان 540 تخت خوابی امام رضا(ع) با پیشرفت فیزیکی از 50 به 85 درصدی ظرف مدت ده ماه را از جمله اقدامات این دانشگاه در راستای بهبود شرایط تخت های بیمارستانی عنوان کرد.

وی ایجاد و توسعه بلوک های زایمانی، ساخت و توسعه کلینیک های ویژه و توسعه اورژانس های بیمارستانی را از دیگر اقدامات این دانشگاه برشمرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به پروژه نیمه تمام بیمارستان امداد و نجات جنوب با پیشرفت ده درصد اظهار داشت: ساخت این بیمارستان از تاکیدات مقام معظم رهبری و مصوبه هیات دولت است اما به دلیل نداشتن پیشرفت فیزیکی مناسب مورد حمایت اعتباری قرار نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای پروژه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حمایت های وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه و استانداری استان به اجرا در آمده است اظهار امیدواری کرد: که در سال جاری شاهد حرکت قابل توجهی در اجرای پروژه های عمرانی در سطح دانشگاه باشیم. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.