21 هزار تخت بیمارستانی تا پایان کار دولت در کشور ایجاد می شود

  • PDF

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از ایجاد 21 هزار تخت بیمارستانی تا پایان کار دولت در کشور خبر داد و اظهار داشت: این اقدام که در راستای توسعه خدمات حوزه سلامت صورت گرفته است، در 20 سال گذشته در کشور بی نظیر بوده است.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم بزرگداشت روز پزشک و داروساز در مشهد با تبریک این روز به جامعه خدوم پزشک و داروساز، توسعه تخت های ویژه، اختصاص بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان به خرید تجهیزات و توسعه خانه ها و مراکز بهداشتی درمانی را از دیگر اقدامات کم نظیر دولت در سال های اخیر برشمرد.

وی با اشاره به افتتاح دانشکده داروسازی در مشهد و قدردانی از تلاش رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مسئولان این حوزه اظهار امیدواری کرد: بیش از پیش شاهد ساخت و بهره برداری از فضاهای آموزشی و درمانی در استان خراسان رضوی در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) باشیم.

دکتر سید حسن هاشمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه جامعه پزشکی علی رغم آن چیزی که در رسانه ها بیان می شود در میان مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند اظهار داشت: بر اساس پژوهش هایی که توسط سازمان های معتبر انجام شده است، جامعه پزشکی رتبه دوم یا سوم را دارند و این نشان می دهد که مردم به این قشر اعتماد دارند که باید قدر این اعتماد را بدانیم.

وی تاکید کرد: بخشی از گروه های مرجع را در کشور، پزشکان تشکیل می دهند و بی حرمتی و سلب اعتماد از این قشر به طور حتم به حوزه درمان و سلامت مردم نیز آسیب وارد می کند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمان ترخیص از بیمارستان و استفاده از تعابیری که ایشان برای حوزه پزشکی و پرستاری به کار برده اند خاطر نشان کرد: افرادی که در حوزه اطلاع رسانی فعالیت می کنند باید مراقب باشند که اعتماد مردم را نسبت به این قشر کاهش ندهند.و رخدادهای کوچ را که در کشور رخ می دهد را آن قدر بزرگ نکنند و به کل کشور تعمیم ندهند.

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت و اقدامات موثری که در حوزه سلامت در سال های اخیر اجرا شده است خاطر نشان کرد: البته در این حوزه مشکلاتی اعم از به موقع پرداخت نشدن مطالبات ارائه دهندگان خدمت وجود دارد که باید رفع شود.

وی با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بازنگری به بودجه سال 95 اظهار داشت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی 8 هزار میلیارد تومان به حوزه بیمه سلامت اختصاص یافته است که پرداخت آن گامی موثر در پرداخت مطالبات دانشگاههای علوم پزشکی کشور از بیمه ها خواهد بود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خدمات دولت در دیگر حوزه ها اظهار داشت: در سالهای گذشته تورم 44 درصد بود اما با تلاش هایی که انجام شده پس از 20 سال در حال حاضر نرخ تورم تک رقمی شده است.

دکتر سید حسن هاشمی،مثبت شدن رشد اقتصادی، توسعه بخش کشاورزی و دستاوردهای چشمگیر در حوزه خودکفایی نفت و گاز را از دیگر اقدامات دولت برشمرد.

وی با اشاره به موفقیت های کشورمان در حوزه سیاست خارجی اظهار داشت: در گذشته به دلیل تحریم هایی که وجود داشت سموم غیر استاندارد وارد کشور می شد و گاها تا 50 برابر باید به محصولات کشاورزی سم زده می شد و این در حالی است که  هم اکنون این موضوع تا حد زیادی مرتفع شده است.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در گذشته تحریم ها به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نیز آسیب وارد کرده بود اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از این موانع و مشکلات برداشته شده است که این امر ناشی از بهبود سیاست خارجی کشورمان است.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از وحدت و همدلی ایجاد شده در مشهد مقدس و در میان مسئولان اظهار امیدواری کرد: این وحدت و همدلی میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با سایر نهادها از جمله استانداری،آستان قدس رضوی و شهرداری در راستای توسعه خدمات به مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی ادامه داشته باشد و گسترش یابد.  

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار