وزیر بهداشت: هدف اصلاحیه بودجه، پرداخت بدهی بیمه ها بود

  • PDF

وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: اصلاحیه بودجه برای تامین نقدینگی لازم به منظور پرداخت بدهی 80 هزار میلیارد ریالی به بیمه ها از طریق اوراق بیمه ارائه شد.

به گزارش وب دا، دکتر سیدحسن هاشمی روز شنبه در حاشیه نشست شورای اداری استان در جمه خبرنگاران افزود: موضوع بدهکاری به بیمه ها خیلی زیاد و طولانی مدت شده لذا به منظور حل این مشکل دولت اصلاحیه ای پیشنهاد کرد تا از طریق "فروش اوراق بیمه" مبلغ بدهی برای پرداخت تامین شود.
وی ادامه داد: این اصلاحیه در مجلس شورای اسلامی رای آورد و مصوب شده تا اوراق بیمه تبدیل به پول و نقدینگی شود لذا اقدام لازم در این خصوص صورت می گیرد.
وزیر بهداشت پیرامون وضعیت قیمت داروها و افزایش سالانه آن نیز گفت: داروی تولید داخل هرساله 10 تا 12 درصد افزایش قیمت دارد،امسال هم مجوز 12 درصد مجوز افزایش قیمت داده شده تا بر اساس تورم این نرخها تنظیم شود.
با این حال وی افزایش قیمت داروهای خارجی را تخلف اعلام و بیان کرد: داروهای خارجی چون در یک فراخوان بین المللی خریداری شده نباید افزایش قیمت داشته باشد و اگر جایی هم افزایشی صورت گرفته یک تخلف بوده است.
دکتر هاشمی در زمینه کمبود تخت های بیمارستانی به ویژه در مشهد هم گفت: در این زمینه حرف و بحث زیاد شده اما هنوز اقدامی صورت نگرفته اما اگر ظرف دو ماه آتی مباحث به مرحله اجرایی برسد مشکل برطرف خواهد شد.
وی افزود: امید است این امر به نتیجه مطلوب برسد که البته بستگی به تصمیمات نشستهای سه جانبه بین استانداری خراسان رضوی، آستان قدس رضوی و وزارت بهداشت دارد.

پ

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار