سایت انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پنجره ای به سوی دنیای بین الملل

  • PDF

با هدف گسترش ارتباطات بین المللی و معرفی ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، سایت انگلیسی زبان این دانشگاه راه اندازی شده است.

به گزارش وب دا، این سایت به همت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در راستای معرفی قابلیت های سازمانی و منابع انسانی، جذب دانشجویان بین الملل، ارائه توانمندی های اعضای هیات علمی دانشگاه و گسترش توریسم سلامت راه اندازی شده است.

به گفته مسئول سایت انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این سایت تا کنون علاوه بر تدوین و ویرایش چهار هزار و 500 صفحه متن در مورد دانشکده ها، بیمارستان ها و مراکز تحقیقات، سایت انگلیسی دانشگاه در اقدامی نو انعکاس اخبار دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه را (بصورت متن، فایل صوتی و فایل تصویری) در دستور کار خویش قرار داده است.

سید فاضل فاضلی در پاسخ به این سوال که بازخورد فعالیت های سایت و نظر اساتید نسبت به این فعالیت ها چگونه بوده است اظهار داشت: خوشبختانه از آنجایی که برنامه های سایت انگلیسی دانشگاه با توجه به نیاز اساتید و اهداف آکادمیک دانشگاه اجرا می شود، از همان ابتدا با استقبال از جانب اعضای هیئت علمی روبرو شدیم و بنا بر اظهارات اساتید، این برنامه ها بسیار مفیدند و برای معرفی دانشگاه در عرصه بین المللی ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش شده است ارتباطی پویا و دو سویه میان اعضای هیات علمی دانشگاه در زمینه تمرین تلفظ و لحن انگلیسی و تبادل اطلاعات زبانی بین اساتید و سایت انگلیسی دانشگاه ایجاد شود اظهار داشت:  این امر موجب شده است که رغبت اساتید به سمت این برنامه ها ایجاد شود،  بگونه ای که سایت انگلیسی دانشگاه از اطلاعات تخصصی اساتید در رشته های مختلف پزشکی بهره مند می شود و از آنطرف در بحث زبان انگلیسی عمومی (ترجمه، نکات نگارشی تلفظ صحیح، لحن) اطلاعات خویش را در خدمت اساتید قرار می دهد.

بر اساس این گزارش، سایت انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با هدف انعکاس دستاوردهای علمی و پژوهشی اساتید، کلیه اخبار مربوط به انتشار مقالات، کتب، اختراعات، شرکت و ارائه در کنفرانسها، کسب رتبه های علمی و غیره می توانند در قالب مصاحبه تدوین شده و در سایت انگلیسی دانشگاه منعکس گردند.

نمونه هایی از این اخبار را می توانید در لینکهای زیر ملاحظه بفرمایید.

خبر انگلیسی (متن) http://www.mums.ac.ir/newmums/index.php/en/latest-news

فایل صوتی مصاحبه:

http://www.mums.ac.ir/newmums/index.php/en/news/36-podcast/1291-interviews

فایل صوتی گزارش:

http://www.mums.ac.ir/newmums/index.php/en/news/36-podcast/1294-reports

فایل صوتی چکیده مقالات:

http://www.mums.ac.ir/newmums/index.php/en/news/42-podcast/journals/otorhinolaryngology

کانال انگلیسی تلگرام دانشگاه که منعکس کننده گزیده های سایت انگلیسی دانشگاه می باشد.

لینک عضویت: @english_mums

اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می توانند نظرات خود را در ارتباط با فعالیتهای سایت انگلیسی دانشگاه از طریق یکی ازکانالهای زیر ارسال نمایند.

-          ارسال پیامک به شماره 30002191

-          ارسال ایمیل به این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

-          ارتباط با ادمین کانال انگلیسی تلگرام دانشگاه به آدرس English_mums_ADMIN

-          شرکت در نظر سنجی از طریق گزینه "ارسال نظر" موجود در سایت

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار