اعمال محدودیت در ویرایش پرونده های بیماران بستری در دانشگاه اجرایی می شود

  • PDF

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اعمال محدودیت در ویرایش پرونده های بیماران بستری در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر حامد تابش در جمع مدیران، مترون ها و مسئولین حسابداری و مالی بیمارستانی های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه از ابتدای سال 94، پروژه «اعمال محدودیت در ویرایش پرونده های بیماران بستری» به صورت پایلوت در بیمارستان قائم(عج) به اجرا در آمد، اظهارداشت: پس از اجرای موفق این پروژه در بیمارستان قائم(عج) ،بزودی در تمامی بیمارستان های دانشگاه این طرح اجرا می شود.

دکتر تابش گفت: این پروژه بنا بود در قسمت های مختلفی مانند هتلینگ، ویزیت، آزمایشگاه، اقدامات جراحی و... انجام شود و برای این که طرح در طول مدت اجرا با کمترین مشکل روبه رو شود، ابتدا در بیمارستان قائم (عج) به صورت پایلوت اجرا شد.

مدیر آمار و فناوری و اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطر نشان کرد: در طول این مدت هر مرحله که در بیمارستان قائم (عج) اجرایی و مشکلات بر سر راه آن حل می شد، در دیگر بیمارستان های دانشگاه مجوز اجرا دریافت می کرد.

وی با بیان اینکه مدت یک سال است که تلاش داریم تا مشکل عدم شفافیت پرونده های بیماران بستری در بیمارستان ها را حل کنیم تصریح کرد: در صورت موفقیت در اجرای پروژه «اعمال محدودیت در ویرایش پرونده های بیماران بستری» در چشم انداز بعدی به جایی خواهیم رسید که ترخیص بیماران از بیمارستان بدون معطلی انجام و بخش حسابداری ترخیص حذف شده و ترخیص بیمار در همان بخش بستری شده با پرداخت مبلغ مورد نظر انجام گردد.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در حال حاضر ترخیص بیماران به طور متوسط  حدود هشت ساعت (از زمان دستور پزشک تا حضور در حسابداری ترخیص) زمان می برد؛ که این نارضایتی را برای بیمار و همراه وی به دنبال داشته است.

دکتر تابش تصریح کرد: تلاش می شود در مسیر اجرای این طرح، مشکلات را رفع کنیم، تا مقدمات جهت محدود کردن ویرایش پرونده های بستری از پانزدهم شهریور به اجرا در آید.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت:یک نگرانی بیمارستان ها این بود که با اجرای این طرح بر کسورات آن ها اضافه خواهد شد؛ اما با پایلوتی که در بیمارستان قائم (عج) انجام داده ایم متوجه شدیم تغییری در کسورات انجام نمی شود.

دبیر کمیته سامانه های وزارتی حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان گفت: انحصاری شدن اطلاعات و محدودیت در ویرایش پرونده ها این نتیجه را خواهد داد که هر  زمان به اطلاعات پرونده های بستری مراجعه کنیم عدد ثابتی به دستمان خواهد رسید که این بسیار مهم است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.