اهدای اعضای جوان مرگ مغزی به شش بیمار نیازمند

  • PDF

اهدای اعضای جوان مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موجب نجات و ادامه زندگی شش بیمار نیازمند به عضو شد.

به گزارش وب دا، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در پانصد و نودويکمين(591) عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزي؛ سیده فرنوش ضیائی  22ساله كه از بیمارستان امدادي شهيدکامياب به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأييد مرگ مغزي و رضايت خانواده وی در بيمارستان منتصریه تحت عمل جراحي اهدای عضو قرار گرفت .

دکتر خالقی افزود: کلیه های زنده یاد سیده فرنوش ضیائی به خانم 25 ساله ساکن زاهدان و آقاي  31 ساله ساکن نیشابور که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

وی افزود: کبد مرحومه ؛ در بيمارستان منتصريه به آقای 68  ساله ساکن تربت حیدریه  اهدا و پيوند شد و به بیمار زندگي دوباره بخشيد .

دکتر خالقی گفت: همچنین قرنیه های زنده یاد سیده فرنوش ضیائی به بیمارستان خاتم الانبیا(ص) مشهد و قسمتي از پوست مرحومه نیز به بخش سوختگي بيمارستان امام رضا (ع) جهت پيوند ارسال شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار