نخستین ماراتون پژوهشی مقالات مروری در بیماری های گوارش برگزار می شود

  • PDF

مدیر هسته پژوهش گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری نخستین ماراتون پژوهشی مقالات مروری سیستماتیک بیماری های گوارش در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر آزیتا گنجی اظهار داشت: این برنامه با همکاری EDC  و واحد استعداد های درخشان دانشگاه علوم پزشکی مشهد،‌ بنیاد ملی نخبگان استان خراسان رضوی،‌ معاونت پژوهشی بیمارستان رضوی سازمان جهاد دانشگاهی مشهد و کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه، انجام خواهد شد.

دبیر علمی ماراتون پژوهشی مقالات مروری خاطر نشان کرد: این برنامه از 20 الی 25 شهریور در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دانشجویان دانشگاههای قطب 9 کشوری برگزار می شود.

دکتر آزیتا گنجی هدف از برگزاری این ماراتون را آموزش افراد با استعداد و علاقه مند در زمینه تالیف مقالات مروری به خصوص در زمینه بیماری های گوارش و کبد عنوان کرد.

این فوق تخصص بیماری های گوارش تصریح کرد: طی این برنامه‌ دانشجویان می توانند در کنار ارتقای سطح دانسته های خود پیرامون بیماری های گوارش و کبد، در فضایی سالم به رقابتی علمی پژوهشی بپردازند و مطالبی که طی حدود یک هفته به آن ها آموزش داده می شود را در قالب نگارش مقالات مروری پیاده سازی کنند.

وی همچنین افزود: تمامی عناوین مقالات مروری سیستماتیک توسط اساتید گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد تهیه شده و توسط کمیته علمی این برنامه به تایید رسیده اند و به عنوان ایده اولیه کار گروهی در اختیار تیم های دانشجویی قرار می گیرند.

دکتر آزیتا گنجی افزود: تیم های دانشجویی با نظارت اساتید و دانشجویان با تجربه تر در زمینه طراحی و نگارش مقالات مروری، به طراحی،‌ اجرا و نگارش عناوین پیشنهادی خواهند پرداخت و در نهایت بر اساس چک لیست های طراحی شده عملکرد تیم ها ارزیابی و به سه تیم برتر جوایزی تعلق خواهد گرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار