کودکان آینده هر کشورند، چاقی در این گروه سنی در حال افزایش است

  • PDF

دکتر صدیق نماینده سازمان بهداشت جهانی در گفتگو با ستاد خبری کنگره بین المللی تغذیه اظهار داشت: دفتر WHO همکاری بسیار نزدیکی با برنامه های تغذیه ای در ایران دارد و در این زمینه با این کشور همکاری می کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی در زمینه های  ارتباط تنگاتنگ با وزارت بهداشت و  کنترل بیماری های غیر واگیر با ایران همکاری دارد خاطر نشان کرد: بروز بیماری های غیر واگیر در ایران همانند سایر مناطق جهان به دلیل رژیم غذایی نادرست است.

وی افزود: الگوی رژیم غذایی در حال تغییر است و متاسفانه مردم فست فود زیادی مصرف می کنند و ما باید جلوی آن را بگیریم چرا که منجر به چاقی و اضافه وزن می شود.

دکتر صدیق نماینده سازمان بهداشت جهانی،با اشاره به اینکه سطح چاقی در کودکان رو به افزایش است گفت: این کودکان آینده هر کشوری هستند و این مسئله باید جدی گرفته شود.

دکتر صدیق به اجرای طرح مشترک میان سازمان بهداشت جهانی و موسسه ملی تغذیه ایران اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح می توان به الگو ها و عادات غذایی مردم نگاهی دوباره داشت و من مطمئن هستم که این مسئله بسیار مفید خواهد بود.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این کنگره اظهار امیدواری کرد: با کمک دانشگاه علوم پزشکی مشهد به راهکاری استراتژیک برای بهبود وضعیت تغذیه در ایران برسیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار