نماینده سازمان بهداشت جهانی، چاقی و سوء تغذیه دو چالش مهم در ایران

  • PDF

پروفسور ایوب نماینده سازمان بهداشت جهانی اشاره به مشکلات تغذیه ای در ایران اظهارداشت: چاقی و سوء تغذیه دو چالش مهم این کشور در حوزه تغذیه به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه رشد پایین، کمبود زیر مغذی ها از جمله آهن و یتامین ای از مشکلات سوء تغذیه در ایران به شمار می رود خاطر نشان کرد: اضافه وزن و چاقی چالش بزرگی است که بسیاری از کشور ها نرخ بالای چاقی دارند و این به افزایش بیماری های غیر واگیر به طور اخص دیابت منجر شده است.

پرفسور ایوب تاکید کرد: باید به برنامه های پیشگیری توجه و تمرکز کرد و این بدان معناست که سبک زندگی سالم شامل تغذیه سالم، کاهش شکر، نمک و چربی، استفاده بیشتر از میوه و سبزی ها، فیبر ها و انجام حرکات فیزیکی بیشتر باید ترویج داده شود.

نماینده سازمان بهداشت جهانی این کنکره را بسیار خوب و برنامه ریزی شده ارزیابی کرد و گفت: این کنگره با همکاری سازمان بهداشت جهانی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت است و جای بسی خرسندی است که متخصصان برجسته در این مکان برای بهبود وضعیت تغذیه دنیا گرد هم آمده اند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار