ماموریت گرایی و دستیابی به اهداف تعیین شده از مهمترین برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ماموریت گرایی و دستیابی به اهداف تعیین شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را مهمترین برنامه این دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی درنشست با اعضای تیم ارزیابی و اعتبار بخشی موسسه ای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی که در سالن شورای ساختمان قرشی برگزار شد اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد برنامه ها، اهداف، چشم انداز ویژه خود را در بخش های آموزشی، پژوهشی، خدمات بهداشتی و درمانی بر اساس سیاست های وزارت بهداشت انجام می دهد و آنچه مهم است ماموریت گرایی و ارتقاء فرایندهاست که با جدیت در این دانشگاه دنبال می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا هر ماموریتی که در راستای ارتقای خدمات و افزایش رضایت مندی در حوزه های مختلف بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد نهاده می شود با عزمی جزم اجرا می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اعتبار بخشی موسسه ای فرصتی مناسب برای کنترل و پایش فرایندها و ماموریت های محوله به دانشگاه ها محسوب می شود اظهار داشت: پیش از این خود ارزیابی در دانشگاه ها انجام می شد اما در این میان ممکن بود نواقصی که وجود دارد به طور کامل دیده نشود که با اعتبار بخشی بیرونی این نواقص دیده و برای اصلاح آن تلاش می شود.

دکتر دارابی، ارزشیابی موسسه ای را یکی از موفقیت های وزارت بهداشت عنوان کرد و اظهار داشت: در این روش که از اردیبهشت ماه امسال ابلاغ شده است تمامی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی قطب 9 کشور مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد آخرین دانشگاهی است که در این قطب مورد ارزیابی قرار می گیرد اظهار امیدواری کرد: مشهد توانسته باشد در راستای ماموریتهای محوله و دستیابی به اهداف موفق نموده باشد.  

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه دانشگاه های علوم پزشکی برای دستیابی به اهداف و ماموریت ها توانی دارند و برخی از عوامل از جمله نیروی انسانی کافی، تجهیزات، فضای آموزشی و کمبود امکانات رفاهی می تواند مانعی در دستیابی کامل به اهداف باشد اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با کمبود 32 هزار متر مربع فضای آموزشی روبروست که این فضا با توجه به تعداد دانشجویان یکی از موانع در دستیابی به اهداف است.

گفتنی است: اعضای تیم ارزیابی و اعتبار بخشی موسسه ای وزارت بهداشت درمان و آموزش  پزشکی قرار است در مدت دو روز از تمامی بخش های دانشگاه بازدید کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.