فراخوان پذیرش دانشجوی دوره MD-Ph.D در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

در اجرای آئین نامه آموزشی دوره MD-Ph.D مصوب چهل و دومین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی ، دانشکده پزشکی مشهد برای پنجمین دوره از بین واجدین شرایط اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

به گزارش وب دا، واجدین شرایط از بین دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که مقطع کارآموزی را گذرانده اند و دارای شرایط لازم باشند انتخاب خواهند شد.

کسب معدل بالاتر از 16 در مقطع علوم پایه، با کسب حداقل 80% از نمره میانگین نمرات 5% اول دانشگاه در آزمون جامع علوم پایه ،کسب معدل بالاتر از 16 در مقاطع پاتوفیزیولوژی و کاراموزی با کسب حداقل 80% از نمره میانگین نمرات 5%  اول دانشگاه در آزمون جامع پیش کارورزی،کسب معدل کل بالاتر از 15 در مقاطع علوم پایه، پاتوفیزیولوژی و کارآموزی،نداشتن مشکلات آموزشی اعم از مردودی در دروس و مشروطی و ارائه درخواست دانشجو واجد شرایط برای ورود به دوره از جمله شرایط پذیرش در این دوره اعلام شده است.

می بایست مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تا شروع دوره (مهر ماه 96) کارورزی حداقل چهاربخش ماژور (داخلی، جراحی، کودکان و زنان و زایمان) را گذرانده باشند.

انفورماتیک پزشکی ،فیزیک پزشکی ،باکتری شناسی پزشکی ،علوم تغذیه ،پزشکی مولکولی ،زیست فناوری پزشکی،علوم تشریحی،ایمنی شناسی پزشکی،فارماکولوژی ،فیزیولوژی،ژنتیک پزشکی و بیوشیمی بالینی از جمله رشته هایی است که پذیرش دانشجوی دوره MD-Ph.D را برای هر رشته یک نفر دارند.

مهلت نام نویسی از روز شنبه چهارم شهریور آغاز و تا نهم ادامه خواهد داشت. متقاضیان می توانند برای نام نویسی به  اداره آموزش (واحد پزشکی عمومی) دانشکده پزشکی واقع در میدان آزادی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کنند.

بر اساس این اطلاعیه، داوطلبین واجد شرایط به مرحله مصاحبه علمی- تخصصی معرفی می گردند. ملاک پذیرش نهایی براساس 80% معدل کل و 20% نمره مصاحبه بوده و اولویت با رتبه های برتر خواهد بود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار