کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه پژوهش در دومین سال متوالی

  • PDF

به همت محققين دانشگاه در آخرین رتبه بندی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه پژوهش، دانشگاه علوم پزشکی مشهد براي دومين سال پياپي موفق به کسب رتبه سوم شد.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس رتبه بندی پژوهشی سال ۹۴ که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام شد، این دانشگاه موفق به کسب عنوان سوم در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شده است.

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: در این رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر اساس تولید علم و ساختار مورد ارزیابی قرار گرفته اند که دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی در رتبه سوم قرار گرفته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: ارتقا سطح علمی و کاربردی منتج از تحقیقات و افزایش کارایی و اثر بخشی آن در صدر اهداف وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت بر حضور فعال تر دانشگاه های علوم پزشکی در عرصه رقابت های بین المللی توجه جدی دارد اظهار داشت: بر این اساس، رتبه بندی فعالیت های پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی با هدف دستیابی به ارتقا کیفیت خدمات مرتبط با سلامت و تطابق بیشتر با شاخص های رتبه بندی بین المللی مورد تجدید نظر و بازنگری قرار گرفته است.

دکتر محسن تفقدی به اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای پروژه های فناوری از جمله ایجاد اتاق های تمیز به منظور تولید داروهای زیست فناوری و محصولات پزشکی، توسعه شرکت های دانش بنیان، حمایت از ثبت اختراع داخلی و عقد قرارداد USPatent (ثبت پتنت در آمریکا)، حمایت از طرح های ساخت نمونه یا تهیه نمونه برای اخذ مجوز برگزاری کارگاه های فناوری سلامت از جمله اقدامات به شمار می رود.

دکتر تفقدي کسب این موفقيت را که یکی از دستاوردهای مهم دانشگاه در سال جاری است نتيجه تلاش و زحمات اعضای هیات علمی ، دانشجویان و محققين دانشگاه برشمرد و ضمن تبريک اين موفقيت،توفيق روزافزون خانواده بزرگ دانشگاه را در ارتقا جايگاه علمي و پژوهشي و رسيدن به جايگاه شايسته نام و اعتبار دانشگاه علوم پزشکی مشهد آرزو کرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار