دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه چهارم را در تولید کمی علم کسب کرد

  • PDF

بر اساس اطلاعات استخراج شده از پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) در سال 2016 نسبت به سال 2015، دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه چهارم را در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تولید کمی علم کسب نموده است.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)،در سال 2016 جمهوری اسلامی ایران رتبه 17 دنیا را از لحاظ کمیت تولید علم در پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) کسب کرد. رتبه ایران در سال 2015 در این پایگاه 19 بود. دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: سهم ایران نیز در سال 2016 حدود 1.7 درصد از کل کمیت تولید علم دنیا است. این در حالی است که در سال 2015 ایران 1.5 درصد از کمیت علم دنیا را تولید می‌کرد.

وی گفت: بررسی تعداد مدارک علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی در سال 2016 در پایگاه آی.اس.آی نشان می‌دهد که سهم آنها از لحاظ کمیت تولید علم در سطح کشور یکسان نیست و در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی ،ایران و مشهد  بیشترین کمیت تولید علم را تولید کرده‌اند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار