دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه نخست دکتری پژوهش محور را کسب کرد

  • PDF

دانش آموخته دکتری پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه برتر در میان موسسات و دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد.

به گزارش وب دا، دکتر میثم مقبلی دکتری پژوهشی مرکز تحقیقات ایمنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در میان 104 دانش آموخته دکترای پژوهشی از 20 دانشگاه و 64 مرکز تحقیقاتی موفق به کسب عنوان برتر شد و در مراسمی که با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، از وی تجلیل شد.

دکتر میثم مقبلی در گفتگو با وب دا، ثبت هفت مقاله ISI منتج از پایان نامه و 15 مقاله ISI دیگر و انتشار در مجلات معتبر بین المللی با ضریب نفوذ مقاله 8 را از جمله اقداماتش در دوران تحصیل دکتری پژوهشی عنوان کرد.

وی جدا سازی سلول های بنیادی سرطان از بافت توموری سلول های سنگ فرشی مری و بررسی اثر پیام رسانی سلولی NOTCH در ایجاد و حفظ خصوصیات کلیدی آن ها  را موضوع پایان نامه اش عنوان کرد و اظهار داشت:بیشتر تحقیقات انجام شده در زمینه درمان هدفمند علیه سلول های سرطانی است که دنبال می شود.

گفتنی است:دومین جشن دانش آموختگی دوره های دکتری پژوهشی موسسات و دانشگاه های علوم پزشکی کشور شنبه  24 تیر ماه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

 معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم ضمن تبریک به تمامی دانش آموختگان دکتری پژوهشی، گفت: افقی که برای ۲۰ سال آینده پیش بینی می کنیم ، به سمت پزشکی دقیق است تا براساس آن، درمان گسترش یابد.

دکتر "رضا ملک زاده"  افزود: هم اکنون چون ۵۰ درصد سرطان ها را تشخیص می دهیم ، می توانیم درمان کنیم و در ۱۵ یا ۲۰ سال آینده به مرحله ای از دانش می رسیم که تمام سرطان ها تشخیص و درمان شوند.

معاون تحقیقات وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه آینده برای این دانش آموختگان، روشن است ، افزود: شرکت های دانش بنیان نیز جایگاه مناسبی برای این افراد است و حتی چه بهتر است که همه دانش آموختگان این حوزه ، یک شرکت دانش بنیان تاسیس کنند بخصوص که پیش بینی شده ، نظام سلامت سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد  و فارغ التحصیلان می توانند بخوبی از این ظرفیت استفاده کرده و بسیاری از تولیدات مورد نیاز جامعه را به تولید برسانند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار