پژوهشکده بوعلی به سایت فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبدیل می شود

  • PDF

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه و تقویت فناوری سلامت را مهمترین رویکرد این معاونت عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا پروژه های زیر ساختی در پژوهشکده بوعلی به اجرا در امده است.

به گزارش وب دا، دکتر محسن تفقدی در نشست خبری هیات رییسه دانشگاه با خبرنگاران رسانه های گروهی خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: این طرح ها با حمایت و همکاری رییس و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در قالب کارگاه نیمه صنعتی تولید دارو، آزمایشگاه و سوله مرکز رشد، بیو کلین روم، کانکس لب  و ساختمان های مرتبط است که با زیر بنای دو هزار و 500 متر مربع در راستای گسترش زیر ساخت های فناوری در پژوهشکده بوعلی به اجرا در آمده است.

وی به آزمایشگاه جامع تحقیقات شرق کشور مستقر در پژوهشکده بوعلی اشاره کرد و اظهار داشت: آزمایشگاه جامع تحقیقات به عنوان قطب شرق کشور به شمار می رود و تجهیزات منحصر به فردی در راستای گسترش تحقیقات فناورانه در آن نصب و راه اندازی شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: همچنین در این راستا، بیو بانک مرکزی دانشگاه در شهریور ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.  

دکتر تفقدی تاکید کرد: تمامی پروژه های اجرا شده  در راستای تقویت بعد فناوری ودستیابی به دانشگاه کارآفرین اجرا می شود و بر اساس برنامه ریزی قرار است بخش های تحقیقاتی پژوهشکده به ساختمانی در پردیس دانشگاه منتقل و  پژوهشکده بوعلی به سایت فناوری دانشگاه تبدیل شود.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.