اجرا طرح ارزیابی کیفی محصول در محل عرضه ملزومات پزشکی

  • PDF

برای نخستین بار در استان خراسان رضوی،طرح PMS(ارزیابی کیفی محصول در محل عرضه) ملزومات پزشکی با تخصیص مبلغ دو میلیارد ریال به همت معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرایی شد.

به گزارش وب دا، رئیس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  با اشاره به اجرا طرح PMS ملزومات پزشکی گفت: علیرغم کنترل کیفیت ونظارت هایی که در مراحل تولید ملزومات پزشکی و قبل از عرضه به بازار مصرف با فرآیندهای پیش بینی شده صورت می پذیرد ولی همچنان ممکن است شاخص های ایمنی و عملکردی آن ها در مواجهه با برخی از عوامل همانند، تحت تاثیرقرارگیرد.

دکتر علیرضا عطاران خاطر نشان کرد: این طرح با تخصیص مبلغ دو میلیارد ریال از طرف اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت برروی تعدادی از اقلام ارتوپدی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی در استان خراسان رضوی اجرا گردید.

وی از برخورد قانونی معاونت غذاوداروی دانشگاه در صورت مشاهده عدم تطابق محصولات نمونه برداری شده با شاخص های استاندارد خبر داد و افزود: به منظور اطمینان از کیفیت محصولات موجود در سطح عرضه،نمونه برداری از این محصولات انجام  و به آزمایشگاه های مورد تائید و معرفی شده وزارت بهداشت ارسال می شود و در صورت اعلام آزمایشگاه مبنی بر هرگونه عدم تطابق و انحراف این محصولات از شاخص های کیفی لازم، اقدامات قانونی توسط این معاونت صورت خواهد پذیرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.