تدوین کتابچه توصیه های غذایی و دارویی در سفر

  • PDF

بيش از ده هزار جلد کتابچه توصیه های غذایی و دارویی در سفر جهت سلامت مسافران و زائران بارگاه منور رضوی توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد توزیع می شود.

به گزارش وب دا، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این تعداد کتابچه به منظور ارتقاء سلامت مسافران و زائران حرم مطهر رضوی، همزمان با تعطیلات نوروزی در مبادی ورودی و خروجی شهر مقدس مشهد توزیع می شودگفت: در این کتابچه ها ضمن رعایت موارد آموزشی به معرفی مواردی چون: برچسب اصالت و سلامت،نشانگرهای رنگی تغذیه ای،مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم با شماره تماس 190پرداخته شده است.

دکتر محمد رضا صابری خاطر نشان کرد: ارائه اطلاعات تماس با معاونت غذاوداروی دانشگاه، داروخانه های شبانه روزی در تعطیلات نوروزی نیز از دیگر مواردی است که در این کتابچه اطلاع رسانی شده است.

وی همچنین بر رعایت موازین بهداشتی، اطمینان از سلامت مواد غذایی، پرهیز از مصرف غذای مانده در طول سفر و خودداری از خرید اقلام غیرمعتبر و کالاهایی که تاریخ مصرف آنها به پایان رسیده است، از سوی زائران و مسافران نوروزی تاکید کرد.

دکتر صابری خاطر نشان کرد: برنامه های سلامت نوروزی معاونت غذاودارو در بخش های اطلاع رسانی، آموزشی و نظارتی به اجرا درآمده است.

دکتر صابری در پایان افزود: در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان،زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی که در ایام تعطیلات نوروز به شهر مقدس مشهد عزیمت میکنند، طرح بسیج سلامت نوروزی در حوزه های مدیریت نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی؛ مدیریت نظارت بر‌امور دارو و مواد مخدر؛ مدیریت آزمایشگاه کنترل مواد غذایی،آرایشی‌و‌بهداشتی؛ اداره تجهیزات‌و‌ملزومات پزشکی؛ اداره نظارت بر‌فرآورده های طبیعی،سنتی،مکمل و شیرخشک به منظور تشدید نظارت ها از اول اسفند ماه سال جاری آغاز و تا نيمه فروردين 1396 ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است : بازرسی و نظارت ها توسط تيم هاي بازرسي حوزه های مختلف معاونت غذاوداروی دانشگاه در سه شيفت کاري و در بازه های زماني تعيين شده انجام و اقدامات قانونی لازم در خصوص مشاهده هرگونه تخلف، توسط معاونت غذاوداروی دانشگاه صورت خواهد پذیرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.