معاونت غذا و دارو در تحقق شعار سال بسیار تاثیر گذار است

  • PDF

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: معاونت غذا و دارو به دلیل وسعت ارتباطی که با تولید کنندگان استان دارد یکی از مهمترین بخش های دانشگاه است؛ که می تواند در تحقق شعار سال جدید بسیار تاثیر گذار باشد.

به گزارش وب دا؛ دکتر صابری در خصوص اهمیت شعار سال 96 و عمده برنامه های این معاونت در سال جدید گفت: با توجه به شعار سال که بحث اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال را مطرح کرده است؛ معاونت غذا و داروی دانشگاه در دورن معاونت و به ویژه در سطح جامعه در حال ارائه برنامه های مناسب در مسیر تاثیر گذاری بیشتر می باشد.

وی تاکید کرد: این معاونت به دلیل نظارتی بودن در حوزه غذا، دارو، تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی و آشامیدنی در تلاش است تا با تسریع در روندهای مسئولیتی، صدور پروانه ها و رعایت حداقل های قانونی در نظارت ها؛ در مسیر تحقق این شعار قدم بردارد.

دکتر صابری تصریح کرد: ایجاد سهولت در روند واردات مواد اولیه به داخل کشور و صادرات محصولات غذایی و دارویی به خارج کشور و فرآیند تولید نیز از دیگر برنامه هایی است؛ که تلاش داریم با ایجاد آن در مسیر تحقق این شعار قدم برداریم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم با این کیفیت برنامه های خود را پیش ببریم؛ علاوه بر کم کردن هزینه ها، در ایجاد اشتغال نیز موفق عمل خواهیم کرد و بر این اساس است که معتقدیم یکی از بخش های دانشگاه؛ که می تواند در تحقق شعار سال جدید بسیار موثر باشد معاونت غذا و دارو  به دلیل ارتباط با طیف وسیعی از تولید کنندگان است.

وی اضافه کرد: به این جهت برنامه های ویژه از جمله نشست های خوبی در درون دانشگاه و با صاحبان صنایع برگزار کرده ایم تا به این نتیجه برسیم که چه کمک هایی می توان در راستای رسیدن به موفقیت انجام دهیم.

دکتر صابری اظهار داشت: معاونت غذا و دارو یک حوزه نظارتی در زمینه بهداشت و سلامت است و هرگز سلامت مردم را تحت الشعاع قرار نخواهد داد؛ منتهی در تلاش است؛ تا با برنامه ریزی علاوه بر حفظ سلامت مردم سنگ های پیش راه تولید کنندگان و صاحبان صنایع را در راستای وظایف خود بردارد.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به تسهیل امور در معاونت غذا و دارو اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تمام سیستم های معاونت غذا و دارو اتوماسیون می شود و به هیچ عنوان نیاز به حضور برای هیچ کاری از سوی مراجعه کنندگان وجود ندارد.

وی ادامه داد: در امر واردات و صادرات نیز تسهیلات بسیار زیادی ایجاد شده به نحوی که واردات مواد اولیه در قسمت های بسیار زیادی توسط شرکت ها انجام می شود و حتی نظارت اولیه را آزمایشگاه های همکار انجام می دهند.

دکتر صابری به آغاز برنامه کشوری و دانشگاه از سال قبل در راستای تسهیل امور در  معاونت غذا و دارو اشاره وتصریح کرد: بسیاری از کارها از سال گذشته برون سپاری شده و این خود سهولت مورد نیاز را ایجاد می کند و در تلاش هستیم تا در سال جدید این امور را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان گفت: امیدوارم سال جدید همراه با طعم شیرینی و حلاوت یک زندگی بهتر به جهات حفظ ارزش ها و اقتصاد برای همه مردم کشور باشد و همه در عمل به شعار سال خود را مقید بدانیم. امروز جبهه اصلی خدمت ما بر مبنای مقاومت اقتصادی است و در عمل باید در این جبهه حرکت کنیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.