عمل پیوند قلب با موفقیت در بیمارستان امام رضا(ع) انجام شد

  • PDF

عمل پیوند قلب با موفقیت در مرکز پيوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا (ع) دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

به گزارش وب دا، این عمل بر روی یک آقای 21 ساله ساکن شهرستان نیشابور مبتلا به نارسایی حاد قلبی که سال ها با مشکلات قلبی مواجه بود با موفقیت انجام شد.

قلب اهدایی این عمل از بانوی مرگ مغزی نرگس اخلاقی 41 ساله، در مرکز دياليز و پيوند اعضا منتصريه دريافت و در بيمارستان امام رضا(ع) به بيمار پيوند زده شد.

دکتر محمد عباسی رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) اظهار داشت: گيرنده قلب در بخش ICU این مرکز تحت مراقبتهای ویژه پزشکی تیم درمان قرار دارد ودر شرایط نسبتا مساعدی به سر می‌برد و پس از چند روز به بخش قلب انتقال خواهد يافت.

روند پيوند قلب زماني آغاز مي شود که بيمار با نارسايي قلبي پيشرفته به مرکز پيوند قلب مراجعه مي کند و توسط متخصص قلب ارزيابي مي شود واگر واجد شرايط بود در ليست انتظار پيوند قرار مي گيرد.

بيشتر بيماران که به مرکز پيوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه مي کنند نارسايي قلبي شديد و لا علاج دارند و این نارسايي ممکن است در اثر بيماري عروق کرونري ،بيماريهاي مادرزادي قلب ،عفونت ويروسي قلب ،بيماريهاي دريچه اي و ماهيچه هاي قلب بوجود آمده باشد.

پس از انجام عمل پیوند، بيمار شروع به  یک برنامه ريزي مراقبتي سلامتي همچون اجراي دقيق دستورات دارويي و مراجعه هاي مکرر و منظم به پزشک ميکند.

بيمار پس از ۱۵ تا ۲۰ روز بستري در بيمارستان مرخص خواهد شد و پيش از ترخيص با انجام نمونه گيري، وضعيت وی مورد ارزيابي دقيق قرار مي گيرد.

گفتنی است: این عمل بیست و هشتمین(28) عمل پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دومین عمل پیوند قلب در سال جاری است که با موفقیت انجام شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار