یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی، حضور هیات های مذهبی در آن است

  • PDF
دکتر طباطبایی در دیدار با اعضای هیئت دانشجویی تشنگان علقمه، نقش هیئت های مذهبی به عنوان یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی را در حفظ اصول و ارزش های دینی و انقلابی مهم خواند و بر حمایت کامل دفتر نهاد رهبری از فعالیت هیئت های دانشجویی تاکید کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دیدار با اعضای هیأت دانشجویی تشنگان علقمه، نقش هیات های مذهبی به عنوان یکی از نمادهای دانشگاه اسلامی را در حفظ  اصول و ارزش های دینی و انقلابی مهم خواند و بر حمایت کامل دفتر نهاد رهبری از فعالیت هیأت های دانشجویی تاکید کرد.

به گزارش وب دا، نشست مسئولان دفتر نهاد رهبری و اعضای هیأت امنای هیات دانشجویی تشنگان علقمه با هدف معرفی مسئول جدید این هیات و تبیین برنامه های آن در سال تحصیلی جدید برگزار شد.

در این دیدار، مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی از جایگاه هیات های مذهبی به عنوان پایگاه قوی فرهنگی، دینی و انقلابی در کشور یاد کرد و افزود: این جایگاه در بین هیات های دانشجویی می تواند به عنوان یک فرصت برای ارایه داشته های عمیق دینی و فرهنگی و نهادینه کردن آن در فضای دانشگاه بکار گرفته شود.

دکتر طباطبایی با بیان اینکه یکی نمادهای دانشگاه اسلامی، وجود هیات های مذهبی در آن است تاکید کرد: این حضور نباید به شکل جزیره ای و به صورت انحصاری در قالب اجرای برنامه های مذهبی صورت پذیرد، بلکه لازم است ارتباطی شبکه ای و مداوم بین هیات های دانشجویی و دیگر فضاهای دانشگاه ( از جمله فضای سیاسی، پژوهشی، آموزشی و... ) بوجود آید و این مجموعه نسبت به اتفاقاتی که در حوزه های مختلف دانشگاه رخ میدهد جهت گیری های خاص خود را با تاکید بر حفظ خطوط نظام و موازین اسلامی داشته باشد.

وی این نکته را نیز خاطرنشان کرد که حضور در هیات های دانشجویی نباید به عنوان یک فعالیت جنبی محسوب و محتوایی  که در آن ارایه می شود، بی ارتباط با فضای بیرون هیات باشد، بلکه همان طور که دانشجو در حیطه آموزشی وظایفی را برای خود تعریف کرده و به آن پایبند است، ضروری است که در این فضا هم خود را ملزم به پیگیری دغدغه های دینی و انقلابی مطرح در فضای دانشگاه بداند.

مسوول نهادرهبری، بر ضرورت بهره گیری از تجربه های گذشته و ترسیم چشم اندازهای بلند در برنامه های هیأت های دانشجویی نیز تاکید کرد و ارتباط گیری با مجموعه های مشابه و رصد نمودن فعالیت های آنان را امری سازنده و مفید در بهبود کمی و کیفی برنامه های هیأت دانشجویی دانست.

وی همچنین، با اشاره به سابقه طولانی فعالیت « هیات تشنگان علقمه » در دانشگاه و ارزیابی مثبت از فعالیت های آن به ویژه در بخش مداحی، ابراز امیدواری کرد در دور جدید فعالیت های این هیات، برنامه هایی فاخر و موثر درجهت ترویج فرهنگ دینی در فضای دانشگاه رقم بخورد.

در ادامه‌ی این دیدار، آقای محمد ستوده با ارائه حکمی از سوی مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان مسئول هیأت دانشجویی تشنگان علقمه منصوب گردید.

گفتنی است؛ در این نشست، حجت الاسلام رضایی خطیر معاون فرهنگی دفتر نهاد و رحمان پور مدیر اجرایی دفتر نهاد رهبری نیز حضور داشتند. 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار