پایان همایش فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

  • PDF

سومین دوره همایش فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، به کار خود پایان داد.

به گزارش وب دا، سومین همایش فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورکه از صبح روز جمعه ۳ شهریور ماه در مشهد آغاز شده بود ششم شهریور با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

برگزاری کارگاه‌های عمومی و تخصصی با محوریت قرآن کریم زیر نظر اساتید و مدرسان قرآنی با حضور ۲۵۰ فعال کانون‌های قرآن و عترت از جمله برنامه‌های محوری سومین همایش فعالان کانون‌های قرآن و عترت وزارت بهداشت بود.

مراسم اختتامیه این همایش با حضور دکتر مصطفی مهرابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و مسئولان ستادی و همچنین جمعی از مسئولان و معاونان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پردیس این دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمد مهدی بحر العلوم در این همایش ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این همایش گفت: در این دوره مسائل اجرایی و محتوایی جشنواره به دانشجویان و شورای مرکزی کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها واگذار شد و این تجربه ای شد که در دوره های آتی نیز به جوانان اعتماد خواهیم کرد.

رئیس مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت  آمادگی فعالان قرآنی در آستانه سال تحصیلی جدید را از اهداف این همایش عنوان کرد و اظهار داشت: حقیقت این است که بدون وجود شما، مرکز قرآن و عترت در دانشگاه ها فعالیت‌های ناقصی خواهد داشت و از نظر ما مهم‌ترین عنصر تاثیر گذار در این فعالیت‌ها ، حضور فعالان قرآنی در دانشگاه‌ها هستند.

 دکتر بحر العلوم با تاکید بر این نکته که اگر شما به سمت فعالیت‌های قرآنی بروید این فعالیت‌ها جدی تر دنبال خواهد شد، گفت : رونمایی از طرح سفیران نور به عنوان یکی از نمادهای قرآنی تلاش دارد تا به واقع انتظار ما را از کارکرد فعالان قرآنی در فضای دانشگاهی برآورده سازد.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به سه هدف عمده در برگزاری سومین جشنواره فعالان قرآنی علوم پزشکی کشور اشاره کرد و افزود: جذب مخاطب هدف اصلی ما از برگزاری این جشنواره است و این نکته قابل توجه است که بدانیم وزارت بهداشت ۷۰۰ هزار کارمند، استاد و دانشجو دارد؛ که از این تعداد در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شیراز ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند.

 وی، ارتقاء کیفی فعالیت‌های قرآنی را هدف دوم از برگزاری این جشنواره دانست و ابراز داشت: ما در دو دوره گذشته جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی که در مشهد و شیراز برگزار شد تلاش کردیم سطح کیفی فعالیت های قرآنی را بالا ببریم و این به منظور صرف هزینه به تنهایی نیست؛ بلکه تمامی جوانب کار در این حساسیت لحاظ شده است.

رئیس مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت هدف سوم از برگزاری جشنواره را تاثیر گذاری فعالیت های قرآنی دانست و گفت: تمامی تلاش های صورت گرفته جهت برگزاری این جشنواره ها و همایش ها رسیدن به هدف سوم، یعنی اثر گذاری فعالیت های قرآنی است؛ که اگر این سومین هدف اتفاق نیفتد دو هدف دیگر ابتر خواهد ماند.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.