اعزام 55 تیم بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم خراسان‌رضوی

  • PDF

بسیج جامعه پزشکی خراسان‌رضوی از ابتدای فصل تابستان ۵۵ اردوی جهادی پزشکی را در مناطق کم برخوردار و محروم استان برگزار نموده است.

به گزارش وب دا، رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی اظهار داشت: اعزام پزشک، ارائه خدمات دندانپزشکی، انجام ویزیت سلامت برای کنترل فشار خون و قند خون و اعزام تیم‌های پزشک متخصص به برخی شهرستا‌ن‌ها از قبیل متخصص چشم‌پزشکی و ارتوپدی از جمله اقداماتی است که در قالب اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی صورت گرفته است.

دکتر هادی جلالی گفت: در هر اعزام تیم‌های پزشکی جهادی که به تمامی شهرستان های استان و حاشیه شهر مشهد بوده است بیش از 200 نفر زیر پوشش قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این نیز به طور متوسط در ماه دو تیم جهادی پزشکی نیز به مناطق مختلف استان اعزام می شوند.

دکتر جلالی به برپایی بیمارستان صحرایی در منطقه کوهسرخ شهرستان کاشمر اشاره کرد و اظهار داشت: این بیمارستان از چهارم الی یازدهم شهریور در این منطقه برپا شده  و خدمات تخصصی از جمله زنان، اطفال، داخلی ، پوست، چشم، اورولوژی، گوش حلق و بینی، دندانپزشکی، بینایی سنجی و قلب را به مردم منطقه ارائه می نماید.

وی خاطر نشان کرد: در این بیمارستان صحرایی که به نام شهدای مدافع حرم نیز نامگذاری شده است، با به کارگیری پزشکان مجرب و کار آموخته جراحی های سرپایی و کوچک نیز برای افراد بی بضاعت انجام می شود تا سختی حضور در شهر را متحمل نشوند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار