اجرای طرح مهارت های جامع بدو ازدواج در مراکز جامع بهداشتی مشهد

  • PDF

طرح آموزشی مهارت های جامع بدو ازدواج ویژه زوج های مراجعه کننده به مراکز جامع بهداشتی شهر مشهد با همکاری مشترک نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری خراسان رضوی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا؛ مدیر طرح آموزش و مشاوره زوجین بدو ازدواج گفت: در این طرح؛ آموزش های مورد نیاز در خصوص ازدواج به صورت داوطلبانه به زوج های مراجعه کننده به مراکز جامع بهداشتی ارائه می شود.

مهدی غلامی ادامه داد: این آموزش ها در مجموع برای هر زوج 12 ساعت خواهد بود که روزانه شش ساعت آموزش به خانم ها و شش ساعت نیز مختص آقایان خواهد بود.

مدیر طرح آموزش و مشاوره زوجین بدو ازدواج ابراز داشت: بر اساس پیش بینی های اولیه در فاز اول اجرای این طرح به شکل داوطلبانه پنج هزار زوج در کلاس های آموزشی مهارت های زندگی مشارکت خواهند داشت و در ادامه با بررسی شرایط  در فاز دوم، کلاس های آموزشی برای تمامی زوج های جوان مراجعه کننده به مراکز بهداشتی که قریب به 30 هزار زوج می باشد اجرایی می شود.

غلامی تصریح کرد: این طرح تاثیر بسیار زیادی در کاهش طلاق و استحکام زندگی زوج های جوان دارد؛ زیرا بسیاری از مشکلات شکل گرفته در زندگی زوج های جوان به دلیل عدم آگاهی و شناخت کافی از زندگی مشترک رخ می دهد که در این کلاس ها، آگاهی های لازم در قالب مهارت های زندگی به زوجین ارائه می شود.

 وی گفت: مهارت های زندگی، تفاوت های زن و مرد، احکام ازدواج، احکام حقوق خانواده، بهداشت مدیریت روابط جنسی،  مسائل مرتبط با باروری و... در این کلاس ها به صورت روزانه به زوجین مراجعه کننده آموزش داده می شود.

مدیر طرح آموزش و مشاوره زوجین بدو ازدواج ، تصریح کرد: در این طرح بسیاری از چالش های اساسی و مهارت های مورد نیاز جهت داشتن یک زندگی مشترک موفق آموزش داده می شوند؛ تا تغییر نگرش مورد نظر در زندگی مشترک ایجاد شود.

غلامی ابراز داشت: البته کسب مهارت زندگی مشترک زمانی بیش از 12 ساعت کلاس آموزشی را می طلبد؛ که بر این اساس تلاش داریم در آینده به صورت کیفی تر این گونه کلاس ها را برای کلیه زوج های مراجعه کننده به مراکز بهداشتی که حدود 30 هزار زوج می باشند برگزار کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: تیم علمی و فراهم کننده محتوای طرح نیز از بهترین اساتید کشوری می باشند و بهترین اساتید استان نیز جهت آموزش محتوای چیده شده برگزیده شده اند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار