12 روستای محروم استان زیر پوشش اردوهای جهادی دانشجویی قرار گرفت

  • PDF

در قالب اردوهای جهادی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، 12 روستای کم برخوردار و محروم زیر پوشش قرار گرفتند.

به گزارش وب دا،اردو های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از یکم الی دهم شهریور  با همکاری و مشارکت معاونت های دانشجویی فرهنگی ، بهداشتی ، توسعه و درمان دانشگاه ،برگزار شد بیش از  1500 نفر از ساکنان مناطق روستایی کم برخوردار را زیر پوشش خدمات آموزشی ، درمانی و بهداشتی قرار داد.

فولاد پور دانشجوی پزشکی و مسئول اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره گفت :پیش از برگزاری اردوهای جهادی،سفرهای چند روزه ای جهت شناسایی مناطق روستایی محروم استان انجام و تلاش شد منطقه ای انتخاب شود که بر این اساس 12 روستای محروم شهرستان فریمان ، انتخاب شد.

وی افزود: اردوی جهادی دانشجویی در محورهای سلامت تغذیه ، روانشناختی ، سلامت روان ، سبک زندگی ، ازدواج موفق ، روابط خانواده  و در حوزه آموزش پیشگیری از بیماریهای شایع ، بیماری های گوارشی ، بیماری های مزمن ، فشار خون ، دیابت و در حوزه غربالگری هم بیماری های فشار خون ، سل ، ایدز ، دیابت ، شپش ، بیماری های انگلی روده و .. برگزار شد و در این اردوها بر مسائل آموزشی تاکید شد.

فولاد پور با بیان اینکه در این اردوی جهادی 325 نفر از دانشجویان در رشته های مختلف حضور داشتند افزود: این افتخاری است برای گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از چنین دانشجویان جهادی برخورداراست .

وی در خصوص اقدامات سال گذشته اردوهای جهادی دانشگاه نیز اظهار داشت:  در اردوی جهادی سال 95  خدمت رسانی در حوزه های پزشکی ، دندانپزشکی ، غربالگری بیماری هایی مانند سل ، ایدز ، فشار خون ، دیابت ، شپش ، بیماری های شایع گوارشی ، مامایی و بینایی سنجی ، گفتار درمانی ، بهداشت محیط ، آموزش مباحث بهداشتی  درمناطق گلشهر ، همت آباد و حر انجام شد.  

مسئول اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین در ایام نوروز سال جاری اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق سرخس و روستای بزنگان سرخس با حضور 60 جهادگر و تحت پوشش قراردادن 6 روستای منطقه ، برگزار شد.

وی بیان کرد : با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حضور دانشجویان جوان و انقلابی در مناطق محروم که دو هدف مهم محرومیت زدایی و خودسازی را در بر دارد ، در قالب این اردو علاوه بر بحث خدمات بهداشتی و درمانی که در مناطق مختلف ارائه می شود ، خدمات فرهنگی نیز مانند کلاس های آموزشی ، احکام ، اعتقادی و همچنین آموزشهای مهارتی مانند خیاطی ، قالی بافی ، نمددوزی ، گلدوزی و ... نیز گنجانده شده است .

فولادپور از حمایت ها و کمک های دانشگاه علوم پزشکی مشهد  به ویژه ، رییس دانشگاه، معاونت دانشجویی فرهنگی ، معاونت غذا و دارو ، معاونت بهداشت و معاونت درمان قدردانی نمود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار